Gariban eziliyor… Çarşı pazar cep yakıyor.

Dolar, Euro, altın… Hepsi aldı başını gitti. Kiralar tam bir kaos. 2500 TLden aşağı yer yok. Herkes kiracısını çıkartıp yenisine zamlı veriyor.

Market, pazar, çarşı… Tutabilene aşkolsun. Fiyatların yerinde durduğunu gören yok. Marketler ayrıca etiket değiştirme elemanı istihdam ediyor. Sabahki fiyat akşama bulunmuyor.

Bugün yarına göre ucuz, bu hafta gelecek haftaya göre çok ucuz… Fiyatlar katlanarak artıyor.

Temel gıda maddeleri kalabalık aileler için ulaşılamaz hale geliyor. 9 Haziran itibariyle şekerin kilosu 20 TL civarında. Beş kiloluk şeker 100 TL’yi geçiyor çoğu yerde. Yağ ve un ona keza. Süt ürünlerinin yanına yaklaşılmıyor. Kalabalık bir ailenin sadece kahvaltı masrafı bile aylığı bitirmeye yetiyor.

BÖYLE Mİ GİDECEK?

Bu hal böyle devam mı edecek?

İnsanlar çarşı pazarda sokakta, her köşe başında çok ciddi şekilde şikayetçi. Özellikle işçi gurubu ve işçi emeklisi isyan noktasına geliyor. Konuşurken dert yananlar, ağlayanlar….

Bir kesim var zengin mi zengin. Bir kesim var ortalarda, keyfi yerinde. Bir kesim de var ki, kendi yağında kavruluyordu. Şimdi yağı bulamıyor, yetiremiyor ki kavrulsun.

Alınan tedbir gibi gözüken şeylerin hepsi zenginleri korumaya yönelik. Misal “kur korumalı hesap”lar zenginin parasını koruyor. Garibanın orada işi yok ki. Garip olan ise garibanın vergisiyle o zenginlerin parasını koruyor. Şuan milyonlarca lira bu hesaplara aktarılıyor. Ve yine bir faydası yok. Dolar euro aldı başını gidiyor. Zengin her halükarda zenginliğini katlıyor.

NEREYE KADAR BÖYLE GİDECEK?

Bizler de takipçilerimizin sesini yansıtmak adına soruyoruz: Bu hal nereye kadar gidecek?

Piyasaya dur denilemiyor, her gün her gece zamla yatıyor zamla kalkıyoruz. İnsanlar ses çıkartınca “devlet düşmanı, vatan haini, fitneci” diye yaftalanıyor.

İçerideki ekonomik yangını Yunanistan’a, Amerika’ya çatarak mı söndüreceğiz? Yoksa “nerede rakibim” diyerek seçim kargaşalarını ortaya atarak mı?

Durum hiç iç açıcı değil ve en acısı da bir şey yapmıyorlar/yapamıyorlar.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ
Etiketler

11 YORUM

 1. Avatar

  Eskiden bereket vardı…

 2. Avatar

  Çok ilginç, günah ve isyanda azdıkça azıyoruz sonra da rabbimizden artırmasını bekliyoruz,
  Evet hükümet yanlış politikalar yürütmüş olabilir ama şu içinde yaşadığımız toplum nimeti yoksa azabı mı hakediyor.
  Son günlerde yaşanan hadiseler malum .

  • Avatar

   Selamunaleyküm
   Boşuna dert yanmayın memleketin bugün bu halde olmasında en büyük pay sahibi yani müslüman geçinen sizlersiniz nedenmi çünkü adamın biri çıkar ben şeriat istiyorum diye haykırır çalışır sizlerde ona katılacağınız yerde onu hakir görür sende ne bilirsin diyerek tenkit ederek münafık iktidarın ekmeğine yağ sürdünüz. Şimdi başınıza gelecek olanları size söylüyorum kainatın sahibi adili mutlak sizlere istediğiniz mal mülk herşeyi verdi lakin siz ondan onun kitabından yüz çevirdiniz oda verdiğini geri aldı sonunda üzerinize bela yağıcak bunu kuran haber veriyor. Bırakın iki yüzlü olmay, bırakınŞeriatı istemeyenleri sevmeyi, bırakın Kemalistlerle Demokratlarla beraber çalışıp Şeriatı getireceğiz hesaplarını yapmayı.

   • Avatar

    Şeriat isteyenler kim? Provakasyoncu Alparslan kuytul mu yoksa tekfirci Ebu Hanzala mı?

   • Avatar

    Yahu münafık sensin bu ülkeye onu haysiyyet kazandıran iktidar 5 trilyon dolarlık hizmet getirdi. Bu pahalılık yine senin yakdığın doğalgaz kullandığın araba sayasinde bunu unutma 20 yılda trafşğe çıkan araç sayısı kat be kat artmış cari açık bundan dolara ihtiyaç bundan. Keyfinden taviz ver bir nebze olsun azalır. Kimin uşağsısın sen arkadaş. Savunma ya milyar dolarlar harcanıyor senin namusun ırzın amerika nın ve uşağı yunan ın çizmesi altında ezilmesin diye.

 3. Avatar

  Temel ihtiyaçlar pahalaştigi için mecbur herkes zamm yapacak ki devam yaşayabilsin. Herkes ayarını aldığı zaman düzelir. Önce ama herkes zammını yapsın. Bende yaptım zamm.

 4. Avatar

  Hükumet sattı borçlandı dibe vurdu. Şimdi bocalayıp duruyor

  • Avatar

   Bir halt bildiğin yok borçlanma devlet borcu değil. Ana giderin enerji gideri petrol varili 30 dolardan çıkmış 125 dolara ve senin yaktığın evlere kırsala kadar giren doğalgaz, 20 yıldan kat be kat artarak trafiğe çıkan araçlar ve sanayi de hammadde olarak kullanılan petrol ve diğer hammaddeler. Cari Açık sebebi bunlar satılan bişey yok chp ağzı ile konuşmayın. CHP nin kattığı kamu iktisadi teşekküllerine bir bak boş konuşma. Enerji tasarrufu olmadan, ya da 1926 da 143 oy ile ingilize verdiğimiz musul petrolleri gibi kaynak bulmadan düze çıkamayız. Ağa babalarına sor neden günde 1650bin varil petrol üretilen musul u ingilize verdin? neden 3 yıl sonra da kalan hakkını 500 bin sterlin e ingilize sattın diye sor.

 5. Avatar

  Kardeşlerim umudumuzu kaybetmeyelim Allah bir kapı açar ama haklısınız ayın sonu gelmiyor malaesef

YORUM YAZIN