Aile bakanı LGBT karşıtı yürüyüşü eleştirdi

Aileyi yıkmak için elinden geleni yapan KADEM’den çıkma aile bakanı Derya Yanık LGBT oluşumlarına karşı İstanbul’da yapılan yürüyüşü nefret söylemi olarak tanımladı.

Bu çıkışı sosyal medyada yoğun tepkilere sebep oldu.

Çünkü kimse nefretle ortaya çıkmamıştı. Herkes ailesini, çocuğunu, geleceğini düşünüyordu. Allah için meydanlardaydı.

Tepki verenlerden birisi de İhsan Şenocak hocaefendiydi. Şöyle bir açıklama yaptı:

Aileyi korumak için kurulan bir bakanlığın başında bulunan bir ismin,milletin ahlaksız oluşumlara karşı aileyi koruma refleksine “nefret söylemi” demesi, zalimi mazlum, mücrimi masum gösterme ameliyesidir.Böyle bir anlayışla ne aileyi, ne istiklali ne de istikbali koruyabiliriz.

Prof. Ahmet Şimşirgil:

Ne dostu ne düşmanı tanıyorsunuz! Bir LGBT’lilerin, bir de “Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu” öncülüğünde düzenlenen Büyük Aile Yürüyüşü’nün diline, sözlerine bak. Hangisinde nefret dili var? Hâlâ İ.Sözleşmesi’nin hazımsızlığını yaşıyorsunuz!!

Araştırmacı Kemal Özer:

Aile v Sosyal Hizmetler Bakanı DeryaYanık, İstanbul’da LGBTİ sapkınlığına karşı yapılan nümayişe tepki gösterip “Nefret söylemini yanlış buluyorum” demiş Bu sözler kendisine aitse biz bunu İslam’a ve Müslümanlara hakaret olarak kabul ederiz

Bir kullanıcı şöyle tepki vermiş:

Derya Yanık Aile Bakanı değil, Aile yıkıcı bakan kendisi,tabi evlenmemiş,dogurmamis, çocukları yok ne anlar Aileden,ne anlar çocuktan,bizler çocuklarımız için kaygilaniyoruz,escinselligi okullara kadar soktular,Gökkuşağı renkleri okullarda kırtasiye gereclerinde biz anne babalar

Derya Yanık istifa etsin veya görevden alınsın. Aileyi korumayan, aile kurumunu az bir pahaya ve siyonizm emellerine satan zihniyet bakan olamaz.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ
Etiketler