Anıtkabir’in masraflarını paylaştı diye 1.5 yıl ceza verildi. Hapse girdi

Türkiye tarihinde kara leke olacak yargılama kararları alınıyor. Mustafa Kemal’in yattığı Anıtkabir’in masrafını paylaştı diye 1.5 yıl hapis cezası verildi.

Şimdi anlayabiliyor musunuz İstiklal mahkemelerinde insanların nasıl eften püften sebeplerle hain ilan edilerek asılabildiğini?

Alın işte bir örnek! masrafı paylaştığı için hapis cezası veriliyor.

Anıtkabir’in masraflarını paylaştığı için “5816 Atatürk’e hakaret” suçlamasıyla 1.5 yıl hapis cezası alan Akademya Dergisi editörü Hayreddin Soykan, Kartal Cezaevi’ne giriş yaptı. Soykan, 28 Şubat döneminde de darbeciler tarafından bu cezaevinde işkence görmüştü.

5816 zulüm aracı haline getirildi. Normalde Mustafa Kemal istismarını önlemek amacıyla çıkartılan yasa tam tersine ona dair bir şey konuşulmasın diye kullanılıyor.

Peki, hükumet bunu görmüyor mu? Özgürlük diye bas bas bağıranlar bu saçmalığı neden yaşatıyor insanlara! Nerede ifade özgürlüğü!

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

2 YORUM

  1. Avatar
    ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

    Bence 2023 yılında iktidar seçimi kazanır ve YENİ TÜRKİYEYİ kurarsa, bu gibi saçma sapan abuk sabuk kanunları, gâvur dayatması lozanı falan da kaldıracak İNŞÂALLÂH diyerek ALLÂH tan diliyoruz. Lâkin o zaman birçok anlatılamayan gerçekler de (ispatlarıyla, delilleriyle ve belgeleriyle) ortaya çıkmış olacak, böylece birçok saptırılmış, beyni yıkanmış şirk içinde, İKİNCİ CÂHİLİYE DEVRİNİ YAŞAYAN ZIRCÂHİL, GERİCİ, YOBAZ din kardeşlerimiz de uyanacak İNŞÂALLÂH..

  2. Avatar
    Mütefekkir

    20 Yıllık Ak Parti hükümetinde hala bunları mı yaşıyoruz?