Ülkemizdeki batı aşıklarının haber yapmadığı fuhuş ağı davası: Epstein

Düşüncesine böyle bir olay müslüman coğrafyada yaşansaydı, içimizdeki kemalistler dahil tüm dünya ayağa kalkar, bunun üzerinden duyar kasardı.

Ama şimdi kafalarına kuma gömdüler ve hiçbirinden ses çıkmıyor.

Peki bu Epstein davası neydi?

En küçüğü 14 olmak üzere 18 yaş altındaki onlarca kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak ve fuhuş ağı oluşturmak suçlamasıyla yargılanan Jeffrey Epstein, tutuklu bulunduğu New York Manhattan Metropolitan Merkez Hapishanesi’ndeki hücresinde 10 Ağustos 2019’da ölü bulunmuştu.

Epstein Adasında küçük kızlara her gün defalarca tecavüz edildiği ortaya çıktı.

Epstein’ın kız arkadaşı Ghislaine Maxwell, bazı zenginler, ünlüler ve devlet görevlileri için reşit olmayan kızların fuhuş tuzağına çekilmesi organizasyonunda Epstein’ın yasa dışı faaliyetlerine yardımcı olduğu iddiasıyla yargılandığı davada suçlu bulunmuştu.

Prens Andrew hakkındaki iddia

Öte yandan, Epstein’ın mağdurlarından Virginia Giuffre, Prens Andrew’un New York ve Londra’da kendisini 17 yaşındayken taciz ettiğini öne sürerek 2021’de New York’ta dava açmıştı. Giuffre, Prens’in, reşit olmadığını bildiği halde rızası olmadan kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmişti.

Dava dosyalarındaki ayrıntılar

Epstein davasındaki belgelerin ilk 4 kısmı, sırayla kamuoyunun erişimine açılmaya başlanmıştı.

Şu ana kadar açıklanan dava dosyalarında, aralarında Prens Andrew, eski ABD başkanları Bill Clinton ve Donald Trump, eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, aktör Kevin Spacey, şarkıcı Michael Jackson, illüzyonist David Copperfield, avukat Alan Dershowitz ve eski New Mexico Valisi Bill Richardson gibi ünlü isimler yer almıştı.

Dosyalarda, Clinton ve Trump’ın isimlerinin yer almasına rağmen eski başkanlara yönelik herhangi bir suçlama yöneltilmemişti.

Bill Clinton’ın genç kadınlardan hoşlandığı gündeme getirilen dosyalarda, Epstein’ın New Jersey’deki mekanlarına gitmeden önce Trump’la iletişime geçtiği öne sürülmüştü.

Dergiye tehdit: Yazıyı yayınlama

Dosyalardaki ifadelerden birinde, Epstein’e karşı ana davacı olan Virginia Giuffre’ye atıfla, Bill Clinton’ın Vanity Fair dergisini “Epstein’ın fuhuş ağı oluşturduğuna yönelik bir yazının yayınlanmaması konusunda tehdit ettiği” iddiası yer almıştı.

Aynı dosyada davacı Giuffre, Clinton’ın Epstein’ın yürüttüğü fuhuş ağından detaylı olarak haberdar olduğunu ve bu isimle birçok kez seyahat ettiğini de öne sürmüştü.

Bill Clinton’ın temsilcileri de eski Başkan’ın, Epstein’ın suçları hakkında bilgi sahibi olmadığını savunmuştu.

Fotoğraflar ortaya çıktı

Davanın yayınlanan üçüncü kısmında, Epstein’ın mesaj defterinden yaklaşık 50 sayfalık el yazısıyla yazılmış telefon mesajları ve davayla ilgili keşif ve diğer süreç aşamaları hakkında mahkeme kayıtları yer almıştı.

Kamuoyuna açıklanan dördüncü dosyalarda, Epstein’a ait adada genç kızların yanı sıra o dönemde adada olduğunu reddeden Epstein’ın eski kız arkadaşı Ghislaine Maxwell’in de aralarında bulunduğu 2006’da çekilmiş birçok fotoğraf ortaya çıkmıştı.

Fotoğraflar, fuhuş ağının iç işleyişini ortaya koyan Epstein’ın mağdurlarından Sarah Ransome hakkındaki dosya aracılığıyla açıklanmıştı.

PAYLAŞ