İslam medeniyeti ve oryantalistlerin kurmaya çalıştığı sistem

   İslam medeniyeti Kur’an ve Sünnete dayanan, kendi içerisinde Kur’an ve Sünnet ekseninde gelişen, her sürecinde İslami ilimler ile yükselen bir sistem.

   Birileri kalkıyor ve bu medeniyeti beğenmiyor, batıdan gelip İslam’ı yıkmak isteyen oryantalist, müsteşriklerin köksüz, temelsiz, ilimsiz, Peygambersiz, çelişkiler yumağı sistemini kabul ediyor ve insanlara da empoze ediyor.

   Müctehidi beğenmiyor ama İslamı yıkmak için çabalayan oryantaliste hayran oluyor.

   Ömrünü Kur’an’a adamış Müfessir bile hata yapmış oluyor ama kendisi ilimsizce yaptığı yoruma “ayetin gerçek manası” diyebiliyor.

   Bu konuyu yukarıdaki görselle resmetmeye çalıştık…

   İslam medeniyeti Tuba ağacı misali, kökleri yukarda, dalları aşağıda, gölgesinde biz Müslümanlar dinimizi yaşıyoruz.

   Oryantalistlerin sistemi ise soldaki gibi… Köksüz, temelsiz… Yıkılmaya mahkum…

www.ihvanlar.net

SEÇME VİDEO

5 Yorum

  1. İlmihal öğrenelim

  2. İlmıhal bilgilerini bilmeyen insan cahildir.ilmihal ve fıkıh bilgimiz olsaydı bizi kimse kandıramazdi bu günden tezi yok hemen ömer nasuhi bilmen hocanın ıslam ilmi hali kitabını ücretsiz play storeden ücretsiz ücretsiz indirelim.internet siz okunuyor.taharet bölümünde bir kısım dini deyimler var onları ezberlemeye başlayalim.internet olmadanda kullannılabiliyor

  3. Aynen

  4. Samil Çeçendağlı

    soldaki ağaç gargat ağacı olsaydı ne de olsa koklerini yahudilerden almıyorlar mı kokunu yahudıden alan ların agacıda olsa olsa gargad ağacı olur,ve bunlar beyni boş kütükler hayatını ömrünü kur’ana islama adamış ALLAH dostlarına böyle saldırma sebebleri yolumuzun ne kadar doğru olduğunu onlarınsa ne denli yolsuz olduğunu gösterir. ..

  5. Din’i “Tarz”‘a, göreceli ahkam’a, keyfi yorum ve teori’ye açık hale döndürmeye uğraşan, peygamberlerin mertebesini, kişiliklerini avami sınırlara çekmeye çalışan, Sahabe-i Kiram’ı laf taşıyan, dedikoducu, her sözüne güvenilmez kişiler olarak belleklerde yer ettirmeye çaba gösteren dış ve iç materyalist zihniyetli asıl’a sahip sözde din adamları bir de herşeyi bilim ile anlatmaya çalışan gören kör şarlatanlarla işbirliği yapıp olayı iyice maddesel hale getirmeye çalışırken bilimin TEK EN GERÇEK ÖZELLİĞİNİ unutuyorlar; bugün bilimce doğru kabul edilen şey yarın yalan olabilir, gerçekliğini kaybedebilir, kaygan zemindedir. Dinimizin özündeki uhreviyeti söndürmeye çalışanlar bundan habersiz, cahilce çabalıyorlar. Zaten onlar dilediklerince söndürmeye çalışsalar da Hakk nurunu tamamlayacaktır. Tek kitap, mutlak kitap, son kitap Kur’an ve Kur’an ile bize ulaşan hükümlerin müjdecisi, muallimi, rehberimiz Rasul-u Ekrem Efendimiz’in belirttikleri gibi.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.