Mehmet Görmez’in gidişi Hakkında

   Sitemize “bu konuda bir şey demeyecek misiniz?” tarzı soru yönelten kardeşlerimiz için sadece şunu söylemek isteriz ki, Mehmet Görmez artık görevi bırakmıştır. Arkasından hamasi söylemlerde bulunmak yersizdir. Abartacak birşey de yoktur. Devletten maaş alan bir memurdu. Görevi bıraktı ve gitti.

   Ancak şu çok açık ki, kendisi Fetö’nün güçlü olduğu dönemlerde hiçbir mücadele içine girmediği halde şimdi fetöyü bahane ederek hadisleri inkar etmek uğruna mehdi inancına karşı olduğunu beyan edip, yine fetöyü bahane edip cemaat ve tarikatlara karşı söylemlerde bulunuyor. (Fetö’yü de cumhurbaşkanının talimatıyla araştırma zahmetine girdi) Ve size bir sır verelim, Diyanet’te onun dönemine denk gelen bir çok açılımı da yine Erdoğan’ın talimatıyla gerçekleştirdi. Bu gerçeği kimse bilmez.

   Dolayısıyla kendisi de bir insan olup eleştiriye açıksa eleştirilecek çok yönü vardır. (Diyanet içinde Mehmet Görmez’i eleştiren görevlilerin sürgün edildiği de bilinmeyen, gizlenen bir gerçektir)

   Şuan Mehmet Görmez’e değil onun da görmediği sapık akımlara yoğunlaşma vaktidir.

   Daha önce bu konuda “MEHMET GÖRMEZ BU GÖREVİN HAKKINI VEREMEDİ” başlıklı yazı yazmış ve “artık görevi bırak” demiştik. Belki de çağrımıza kulak verdi ha ne dersiniz 🙂

   O YAZIMIZI BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ

16 Yorum

 1. atalarımız çok doğru söylemiş. gelen gideni aratır….görmezden daha yalaka biri gelir. diyanet işleri bşk.lığı partiler üstü ehl-i sünnet olmalı.siyasete karışmamalı, siyasette karışmamalı. dosdoğruları söylemeli.

 2. İşiniz gücünüz dedikodu yapmak, ayıp ayıp.. Kafir olduğu alenen belli olan (mesela ateist) bir leş haricinde nasıl ki ölüyü iyi şekilde anmak gerekiyorsa, adam görevi bıraktı gitti, arkasından konuşmayın.. Hangimiz hatasız ve günahsızız ki?.. Sadece bu adam mı fetö iblisi ve uşakları ile yeterince mücadele etmedi?.. Fetö ile geçmişte iş tutanlara ne demeli?.. Bırakın Allah aşkına.. Her şeyi yazamıyoruz zira ya bu sitenin sansürcübaşı yazdıklarımızı sansürleyecek ya da soluğu metriste alacağız..

 3. kazimin biri gecmesin de. ehli sunnet bir eleman gelsin. diyanet resmen dökuluyor.
  diyalog u, hadis meseleleri, cami hoparlorleri bile sorunlu.
  ulan her cuma da para toplaniyor, devlet butce ayiriyor, o kadar paralar donuyor. ama ne dogru duzgun hizmet var ne bise. diyanet denilen vatandas, kendi sapik inanislari icin yetistirdigi imami ogrencisi icin bizden para toplayip yatirim yapiyor. sonra da adamlara dini biz anlatmaya calisiyoruz. ben boyle kamillik gormedim, bu dolandiriciliktir.
  yaptigin hizmet 2 hutbe. onu da dogru duzgun okuyayim diyene kadar ne husu kaliyor ne de zevk aliniyor. acikcasi hicbir sey olmuyor.
  gecen cumaya gittim, camide sadece hocanin oldugu yerde elektrik var, malum cami kalabalik, ama diger yerlerde elektrik yok millet dolusmus ama hocanin sesi geliyor gelmiyor, sonra neyse hutbenin yarisinda geldi, bu nasil bi sorumsuzluktur ya. gelen zaten bi cuma geliyor. hayir millet de malesef cok pasif. saygilarimdan ses cikartmiyorlar ama. diyanrtte gercekten cok problem var. burda anlatilir gibi degil. yazik.

 4. Musa SARIOGLu
  ALLAH RAZI OLSUN HOCAMDAN
  BEN HAKKIMI HELAL EDIYORUM

 5. Ihsan senocak hocaya gerçekten yakışır.

 6. Ihsan Senocak l hocayı seviyorum çok alçakgönüllü ve ilim sahibi.Onun olmasıni çok isterim ona yakışır bu mesajımı okusa keşke:-)

 7. İmamı Rabbani hazretleri mektubatta: Bu yolda olanları tanımak ve sevmek Allahu Teala’nın nimetlerinin en büyüklerindendir. Şeyhul İslam Abdullah-ı Hirevi hazretleri: Ya Rabbi dostlarını öyle yaptın ki onları tanıyan Sana kavuşuyor, Sana kavuşmayan onları tanımıyor. Bu büyüklere düşmanlık etmek sonsuz ölüma sürükleyen zehirdir.
  Yine Abdullah-ı Ensari hazretleri: Ya Rabbi her kimi kovmak istersen bizim üzerimize saldırtırsın dedi.
  Hak Teala bütün müslümanları bu fakirlere inanmamaktan ve onlara laf atmaktan korusun.

 8. Allah razi olsun giybet haram olu bir kardesin etini yemek…ayet …

 9. M. Emin Er hocaefendinin talebesi olması hadis konusunda sıkıntılı olmasının üstünü örtmüyor. Keşke o insana layık talebe olabilseymiş. İcraatlar ortada. Hüsnü zan yapmak birşeyi değiştirmiyor.

 10. İntisablı olduğunuz efendi hazretleri ankarda yaşayan ve rahmetli olan muhammed emin er hoca efendinin halkında ankarada fetva verecek ilim sahibi methüsenada bulunan öven hatta hasbihalleri olan kişi muhammed emin er hoca efendinin yetıştirdiği ve bağlı olduğunu bilmezsiniz mehmet görmez hocayı niye hüsnüzan etmezsiz
  Ayrıca tayyar altı kulaç din ayette görev yaparken ismail ağa sıkıntılara düçarken cübbeli ahmet hoca sosyal medyada bir lakırdı çıkararak zan altında bırakmak düşünce mahsülü gıybeti méşrulartır ifade özgürlüğü zanna kapılmıştır üzülerek ifade ederimki insanlar birçok konuları unutuyorlar dememoki diyalocular 2000 yılında rezilliğe başladıklarında dinayet reisi mehmet nuri yılmaz görevde değil miydi akabinde alı bardak oğlu sonra 2010 mehmet görmez
  Beyenin yâda beyenmeyin mehmet görmez sevmek ıman şartımı hizmete talip olan himmete layık olur misali lakırdı yapmak zanda bulunmak gıybet bulunmak
  Bızler müslümanız bize yakışmıyor hezeyanıdır saygılarımla

 11. Daha nezaketli bir üslûp kullanabilirsiniz.

 12. Onun yerine Ihsan Şenocak gelirse çok güzel olur.insallah

 13. sayın beyler.
  herkes bir şeyler yaşar ve öğrenir. benim bir öğrendiğim vardır.
  adı Mehmet soy adı GÖRMEZ. 390 Gün adamın gözüne ilah ayetlerini somaya çalıştım.
  soy isminin hakkını verdi… hakikaten hakikaten görmez.
  ancak çok yakında Yaratan Yüce Allah ona o hakikati gösterecektir

 14. Ehli sünnetin dışındaki sahte hocalar açıkça insanları saptırmaya devam ederken Mehmet görmez neden müsade ediyordu neden soyadı gibi sapık sahte hocaları görmezden geliyordu.Ben onun görevini hakkı ile yaptığını hiç düşünmedim.inşallah yerine gelen görevinin hakkını verir.nerdeyim Rabbim hakkımızda hayırlı kılsın.

 15. Tarih’ten ders almak gerek, umalım ki Prof. Görmez’in yerine gerine gelecek olan şahıs, Hazret-i Ebubekr (Radiyellahu anh)’ın RİDDET MÜCADELESİ’nden ders alarak adım atar içinde bulunduğumuz karmaşa’nın önünde.

 16. “Devletten maaş alan bir memurdu. Görevi bıraktı ve gitti.”

  aynen öyle, yerine inşaalah ehli sünnet birisi gelir.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.