İslam’da Erkek ve kadınlar karışık oturulabilir mi?

    Bazı şeylerin açık açık yazılması gerekiyor. Çünkü bir takım sapıklar, kendi işledikleri günaha kılıf bulmak, milleti de teşvik etmek için akla hayale gelmedik bahaneler üretiyorlar.

   Ben aseksüelim, ben iktidarsızım, yok benim kalbim temiz, yok ben ayrıcalıklıyım, bu bana mahsus gibi dinle alakası olmayan nefsani bahaneleri öne sürerek “KADINLARLA BİR ARADA OTURMA”sına fetva verebilen insanlar var.

   Bunlara sorulacak soru şu: “Bu dinin kurallarını sen mi belirliyorsun, yoksa yeni bir din mi uydurdun?”

   Allah’u Teala kullarının böyle nefsani bahanelerinin önünü kesmek için buyuruyor ki: “(Resulüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.” (Nur 30)

   Rabbimiz Ahzab Suresinin 53. Ayetinde de şöyle buyuruyor: “Peygamber’in hanımlarından bir şey istediğiniz zaman perde arkasından isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onların kalpleri için daha temiz bir davranıştır.”

   Allah’u Teala, nefislerini tezkiye etmiş, Resulüllah’ın bir sohbetinde bulunmakla sahabe olmakla şereflenmiş, imanın en üst derecesine ulaşmış insanlara “perde arkasından isteyin” buyuruyor.
    Yani Peygamberler hariç bütün insanlığın imanını bir kefeye koyup, onun imanını bir kefeye koyduğunuz zaman imanı daha ağır gelecek olan Hazreti Ebubekir bile Peygamberimizin hanımlarından bir şey isterken ne yapacak? Perde arkasından isteyecek…

   Bakın dikkat ederseniz iki ayette de “temiz davranış, temiz kalp” vurgusu yapılıyor.

   Bu noktaya çok dikkat ediniz. Hazreti Ebubekir (Radıyallahu anh)’ın bile kalbinin temiz olması önemli değil, önemli olan Allah’ın (Celle Celaluhu) ne buyurduğudur…

   O büyük sahabelere ve bizlere bu emir verilmiş iken, “benim emrimi yaparsanız kalbiniz daha temiz olur” buyruluyorken bir adamın kalkıp “ben yaparım, bu bana mahsus, ben ayrıcalıklıyım” demesi ne manaya geliyor? Bunu da sizin takdirinize bırakıyoruz.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ