Hutbeyi kağıttan okuyan imamlar papazlarla maça hazırlanıyor!

İmamlar Maça Sıkı HazırlanıyorEdirne’de, imamlar ve papazlar arasında futbol maçı oynanacak.

Diyanet-Sen Edirne Şubesince organize edilen maç için Bulgar papazlar, Türkiye’ye gelecek. İmamlar, papazlarla karşılaşacakları maça sıkı hazırlanıyor.

Sendikanın Şube Başkanı ve “Türkiye’nin en çevreci camisi” olarak da bilinen Dar’ül Hadis Camisi’nin İmamı Mahmut Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sendika olarak farklı bir organizasyona imza atmak amacıyla komşu ülkenin din adamlarıyla spor organizasyonu düzenlediklerini söyledi.

“Misafirperverliğimizi göstereceğiz”

Eroğlu, gelecek hafta Edirne’de gerçekleştirilecek, maça imam arkadaşlarıyla akşamları idman yaparak hazırlandıklarını vurguladı. Komşu ülkenin din adamlarına, Müslüman din adamlarının misafirperverliğini de göstereceklerini dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

“Amaç bir futbol maçı değil. Buradan dünyaya mesaj vermek istiyoruz. Peygamber efendimiz gayrimüslimlerle bir arada yaşamış. Bizler de bu insanlarla aynı toprakları paylaşıyoruz. Bulgaristan ve Yunanistan’da yaşayan soydaşlarımız var. Onların da işlerinin kolaylaşması açısından ve komşuluk gereği, din adamları olarak, ‘itişmeden kakışmadan bu dünyanın herkese yeteceği’ mesajını vereceğiz.”

AA

MESAJ VERİNCE NE OLUYOR?

   Daha kendisi okuyacağı hutbeyi hazırlayamayan imamlarımız böyle boş işler ile iştigal ediyorlar. Sanki bu mesajı verince dünya düzelecekmiş gibi bir de Peygamberimiz’den örnek veriyorlar…

   Bilmiyor musunuz ki, yıllardır bazıları da Papazlarla bu mesajları veriyor, onlara “hazretleri” diyerek iltifat ederken “misyonunuzun bir parçasıyım” diyerek hizmetkarlığını ifade ediyordu. Öyle olduğu halde Irak, Afganistan, Filistin, Çeçenistan başta olmak üzere bütün İslam alemi terörist hıristiyan ve yahudilerin zulmü altında inliyor.

İMAMLAR MAÇA DEĞİL TOPLUMU İRŞADA HAZIRLANSIN!

   Dediğimiz gibi imamlar daha kendi hutbesini okuyacak kapasitede değil. Kürsüye çıkıp cemaate kitaptan vaaz okuyorlar. Ezbere konuştuğu tek ve en güzel şey “caminin eksikliklerini gidermek için yardım toplama” meselesi…

   İmamları bırakın maça, haça teşvik etmeyi. İmamları bilme, ilme teşvik edin.

    Ama kime anlatacaksınız… 

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ
Etiketler