AGD’nin noele karşı şuurlandırma hareketi kemalistleri rahatsız etti

Anadolu Gençlik Derneği, Hıristiyanlara ait noel bayramının yaklaşması ile birlikte, Müslümanları bu günü kutlamanın dinimizde yeri olmadığını anlatmak ve bu konuda şuurlandırmak için çalışma başlattı. Hazırladığı afişlerle dikkati çekmeyi başaran AGD’nin bu çalışmaları kemalistleri rahatsız etti.

Oda tv, “Daha ne diyelim” başlığı ile rahatsızlığını bakın nasıl ortaya koydu:

 Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye’deki muhafazakar kesimler Noel’e karşı eylem çağrıları yapmaya başladılar.

Saadet Partisi’nin gençlik kolları olarak bilinen Anadolu Gençlik Derneği adlı grup, hazırladıkları afişte Noel Baba’yı yumruklayan takkeli bir adamı resmettiler ve “Yılbaşı ve Noel kutlamalarına HAYIR!” diyerek Beyazıt’ta eylem yapacaklarını duyurdu.

Grup hazırladıkları ‘Yılbaşı Toplumsal bir isyandır!’ başlıklı metinlerinde “Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Öğrencileri olarak ülkemizde kutlanan yılbaşı ve Noel kutlamalarının yanlış olduğunu ve bunun Müslümanlığımıza indirilen bir darbe olduğunu haykırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hıristiyanlığa dair de rencide edici ifadelerin yer aldığı metinde “Hz. İsa (A.S.)ın 1 Ocak’ta doğup doğmadığı kesin olarak belli değildir. 25 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında doğduğu kabul edilmektedir. Bu tarihler arasında Hıristiyanlar Noel adı altında yılbaşı eğlencelerine başlarlar. Görülüyor ki, aslından uzaklaştırılmış ve tahrif edilmiş Hıristiyanlık, Peygamberinin doğum gününde bile bir kesinlik ve bir açıklık getirmekten uzaktır” denildi.

“MAALESEF MÜSLÜMAN YURDUMUZDA DA ŞENLİKLERE DÖNÜŞTÜ”

 “O geceyi neşeli geçirmek için her şeyi unutup, kendilerini zevk ve sefaya verirler” denen açıklama şöyle devam etti: “Çam ağaçlarını süsleyip püsleyerek dükkân vitrinlerine, evlerinin en değerli köşelerine yerleştirirler. Birbirleriyle tebrikleşirler. Dinî bir atmosfer içinde geçen Noel bayramı akabinde ise, yeni yıla giriş büyük bir çılgınlıkla, lüks ve israfla kutlanır. Hıristiyan ülkelerdeki dinden kaynaklanan bu eğlenceler, 31 Aralık günü en yüksek seviyeye ulaşır. İnsanlar adeta çılgınlaşarak kendilerinden geçerler. Kumar, içki, dans partileri düzenlerler. Kökeni itibarı ile dinsel bir tören olan Noel, Hıristiyan ülkelerinde şenlikler ile kutlanırken maalesef Müslüman yurdumuzda da büyük meydanlarda şenliklere dönüştürülüyor.”

İşte o afiş:

PAYLAŞ
Etiketler