Coronavirüse karşı Tuz tavsiyesi

Whatsapp guruplarında paylaşılan bir yazıda Coronavirüse karşı uygulanabilecek tedbirlerden tuz ile alakalı tavsiyeler şöyle sıralanıyor:

Abdest alalım ..abdestsiz durmayalım.. koruma kalkanı oluşuyor zaten.. her banyoda tuz katalım banyo suyumuza son durulamaya.. göbek deliğimize tuz koyup bantlayalım. akşam.. sabah açıp yıkayalım her gün yapalım bu uygulamayı..

akşam 9 ile 11 arası 21 dk ayaklarımızı sıcak tuzlu suda bekletelim inş..

bir de bire 3..1 çay kaşığı tuz 3 çay kaşığı su..karışımı yutalım her gün.. bu bütün virüslerin ilacı.. düşünün Türk kültüründe ne var..hatırlayın..doğunca tuzlanırız neden.. koruma kalkanı oluşturmak için.. tuz öyle bir madde ki.. peygamber sav. Bile sünneti seniyyesinde hassaten yer vermiş..market tuzundan bahsetmiyorum.. Çankırı kaya tuzu olacak..ve doğal tuzla bu uygulamalar yapılacak..

bide dipnot ..tecrübemdir.. stresliyken.. tuzu bir kaba koyun ayaklarınızı tuza basın kuru tuza..ve bakara okuyun..bakın bedeninizdeki negatif enerjinin ayaklarınızdan boşaldığına şahit olacaksınız.. musallatı dahi yakıyor bu uygulama..

TAVSİYELER ALINTIDIR
Başta da belirttiğimiz gibi whatsapp guruplarında paylaşılan bir yazıdır. Bu konuda bildiği olup lehte ve aleyhte yazıya yorum yapacaklar olabilir. Faydalı olabileceğini düşündüğümüz için sizlerle paylaştık.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

3 YORUM

 1. Avatar

  Benim bildiğim Resulullah sallallahu aleyhivessellem Efendimiz yemeğe tuzla başlardı.Bu da ağızdaki bakterileri öldürüyor.Yazıda suya tuz katılarak içilsin deniyor ama tansiyon hastalarından bahsetmemiş.Uyarması gerekmez miydi?Zaten corona virüs çoğunlukla tansiyon hastalarını vuruyor.Elbette şifa yönü vardır ama özellikle bir tuzdan bahsedilmesi bana reklam gibi geldi.
  Tuzu bilmem ama ben özellikle boğaz enfeksiyonlarında doğal sirkeyle gargara yapma taraftarıyım.Çocuklarımda da kullanıyorum günde birkaç kere ağrı geçene kadar yapıyoruz.Ayrıca 1 tatlı kaşığı da içiyoruz.Ama özellikle doğal olması şart bir de yakıcı olması iyi.Çok rahatlatıyor.Bazı doktorlar boğaz mukozasını bozuyor demiş biz yıllardır yapıyoruz gayet de memnunuz.Ayrıca soğan ve sarımsağa zeytin yağı ve limon suyu sıkın bol olsun, tuz da serpiştirin ekmek bandırarak yemeklerle yiyin inşaallah bunun da çok faydası olur.6-7 gibi akşam yemeği yenirse soğan sarımsak mideye fazla dokunmaz inşaallah. Bir de hayatımıza sporun girmesi şart.Damarlarımıza iyi bakmalıyız.Damarlarımız açık olmalı ki vücudumuz kanı en ücra noktadaki hücrelerimize kadar kanı ulaştırabilsin.Çünkü bu gidecek kandaki hücreler virüsle mücadele edecek .Bir de en önemlisi moral,haberler ve programlar biraz olumsuz olunca moralimiz de düşüyor.Bu da bağışıklığımızı düşürür.Neşeli olmaya çalışalım, çocuklarımızla oyun oynayalım,şakalar yapalım.Bunda da vardır bir hayır deyip olumsuz düşünceleri atmaya çalışalım.Allah ım yardımcımız olsun.

  • Avatar

   Sirke direk içerek değil de ekmeğe katık olarak almak bence daha iyi olacaktır.Mideyi rahatsız edebilir ve ayrıcapeygamberlerin sünnetidir bu da.

   • Avatar
    Murat Ademoglu

    Gülsüm Bacı,
    Ellerine sağlık, Allah sizlere iki Cihan saadeti versin.

    Cok Güzel bir Paylaşım