Bitkisel tedavide buna dikkat edin! Fayda yerine zarar görmeyin!

Yüzyıllardır kullanılan doğal reçetelerin halen birçok hastalığa çare olması özellikle sentetik ilaçların birtakım yan etkilerinin ortaya çıkması Fitoterapi ‘ye (Bitkilerle tedavi) olan ilgiyi artırdı. Ancak sağlığımız üzerindeki faydaları görülen şifalı bitkileri de bilinçli ve doğal olarak kullanmamız şart!

Fitoterapi’de de kullanım süresi ve doz çok önemli. Bitkilerle tedavi konusunda uzman olan Dr. Ender SARAÇ. bitkilerin şifalılarından yararlanmak için öncelikle metabolizmanızı tanımanızın
şart olduğuna dikkat çekerek şunları söylüyor. “Örneğin kuşburnu içinde yüksek miktarda potasyum var. Bu nedenle potasyum dengesini bozacağı için böbrek hastalarının kuşburnu çayı içmemelerinde yarar var. Veya kekik yağı kullanımında aşırılığa kaçılması tiroit bezinin işlevi artırılabiliyor. Bu nedenle guatr hastalarının kekik yağını kullanmamasını öneriyoruz “

Şifalı bitkilerde dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise tüketim zamanları. Örneğin rezene çayını sabah ya da öğle saatlerinde içerseniz gün boyu esneyerek iş veriminizin azalmasına yol açabilirsiniz.

Tıpkı sentetik ilaçlar gibi şifalı bitkileri tüketirken de açlık durumuna dikkat etmelisiniz. Örneğin sinameki ve funda yaprağı gibi bazı bitkiler boşaltıcı özellik taşıdıklarından aç karnına tükettiğinizde sisteminiz olumsuz yönde etkilenebiliyor.

Evet, şifalı bitkiler. çok ender olsa da yan etki yapabiliyor. Siz siz olun bu bitkileri kulaktan dolma değil , mutlaka uzmanların önerileri doğrultusunda kullanın

PAYLAŞ

4 YORUM

 1. Avatar
  ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

  Uzman diye ismini yazmis olduğunuz kişi Mason dur . .Lokman Hekim veya peygamber efendimizin nebevi tibbindan örnekler vermeniz gerekirken hem de bu plandemi ortamında ,bu da neyin nesi ,İlaç mafyasini ,insan kasabı drları, k.rona ölüm sıvısınin gerçek yüzünü açıklayan yazılar yayinlamaniz gerekmekte . …Bitkilerin hiç kimseye hiç bir yan etkisi yok neden böyle diyorum 2006 dan beri araştırıyorum ,Hipokratın çocukları her ortamda nebevi yontem ve usulleri eleştirirdi, ilk kez kendimize yakın hissettiğimiz sayfa da vurdu . .. Bu yazının hele de o adamın önerisinin bu siteden kaldırılmasını talep ediyorum . ..

  • Avatar

   Yazıyı kaldıralım da yazıda bitkisel tedavi karşıtlığı yok tam aksine bilinçli olunması gerektiği ifade ediliyor ki bunu tüm uzmanlar vurguluyor.

   • Avatar
    ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Bizim millet de korkak ve pısırık insan sayısı gittikçe artıyor ,sizin bu mason adamın görüşünü referans alarak yazdığınız bu yaziyi okuyan pısırık kişiler hemen bitkiler den korkacak gidip ilaçlara sarılacaklar, Lokman Hekim gibi Veli kulların Bitkilerle tedavi yönlemlerini referans alarak yazılar yayınlayın ,bu yazınızı okuyan bitkilerden korkar dedim ya hödük insanlarin sayısı gittikçe artmakta ,Ender saraç masondur küreselcidir Bunun yerine Aidin Salih Hekime Hanımın görüşlerine yer verin ,Inatlasmayi da bırakın lütfen . ..Siteniz ilk kuruluşundan bu yana her hafta mutlaka 3-4 kez uğrayan biriyim ben, bu yazı ve bu adamın görüşü kalkmadigi müddetçe de girmem siteye . ..Hangi Tüm uzmanlar ? Neyin uzmanı ? Hipokratın yeminli çocukları mi ? İnsan kasaplari mi ? 2 yıldır krona safsatası ile binlerce masumu öldürenlerin görüşleri mi ? Sabah 8 akşam 8 günde 16 ilaç la daha sonra dozar dozar asilarla insanları katleden biyolojik savaşın çocuklarınin görüşleri mi ?

    • Avatar

     Bu yazıdan çıkacak sonuç ilaçlara sarılmak değil bitkisel tedaviyi şuurlu uygulamaktır. Bir doğruyu papaz da gündeme getirse o doğrudur. Maksadımız hiçbir zaman takipçi artırmak olmamıştır. Dileyen girer dileyen girmez. Herkesi memnun etmemiz mümkün değildir.