30 Yıllık Papaz Müslüman oldu

İsveç’in Jönköping kentinde 30 yıl papazlık yapan 76 yaşındaki Leif Skjetne, Müslüman olduğunu duyurdu. Tüm malını mülkünü satıp Fas’a yerleşen eski papaz, adını da Ahmet olarak değiştirdi.

İsveç Dagens gazetesine açıklamalarda bulunan Skjetne, ‘2 yıl önce Fas’a yerleşerek adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Geçen ay da Müslüman olmaya karar verdim.’ ifadelerini kullandı.

İsveç Kilise Birliği’ne istifasını sunduğunu aktaran Skjetne, 2015 yılında 18 yaşındaki bir sığınmacı çocuğun İsveç’te bakımını üstlendiğini, onunla birlikte hayatının değiştiğini dile getirdi.

Faslı sığınmacı çocuğun 2018 yılında sınır dışı edildiğini ve onun arkasından Fas’a yerleşme kararı aldığını vurgulayan Skjetne, şunları kaydetti:

“Önce Müslüman olmayı düşünmedim, Fas’a yerleştiğim için adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Adımı değiştirdikten iki yıl sonra da araştırarak Müslüman olmaya karar verdim.”

Skjetne, İsveç’teki bütün malını, mülkünü sattığını belirterek, hayatının geri kalan dönemini Fas’ta geçireceğini bildirdi.

PAYLAŞ

3 YORUM

 1. Avatar
  SONSU NİMET İMANDIR İSLAMDIR ELHAMDULİLLAH

  ELHAMDULİLLAHİ ALAA NİMETİL İMAN
  ELHAMDULİLLAHİ ALAA NİMETİL İSLAM
  ELHAMDULİLLAHİ ALA NİMETİL HİDAYETİL RAHMAN
  VE
  SALLALLAHU TEALA ALEYHİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VESSELLEM

  SONSUZ KERE
  A M İ N

 2. Avatar
  ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

  MÂŞÂALLÂH LÂ KUVVETE İLLÂ BİLLÂH ALLAH MÜ’MİN OLABİLMESİNİ DE NASÎP ETSİN İNŞALLAH VE RÂZI OLSUN KENDİSİNDEN İNŞÂALLÂH

 3. Avatar
  Bir NUR TALEBESİ

  MAŞÂALLAH…NE GÜZEL BİR HABER.