Diyarbakırlı Ramazan Böçkün hakkında uyarı

Sosyal medyaya bir mesele düştüğü zaman biz acele etmiyoruz çünkü arkasından başka şeyler de çıkabiliyor ya da durumun çok daha farklı olduğu anlaşılabiliyor.

Ramazan Böçkün meselesi de öyle oldu.

Yerli Malcomx diye yere göğe sığdırılamayan Ramazan’ın vehhabilik yayan bir eleman olduğu ortaya çıktı.

Elemanın 10 yıldır avlusunda olduğu cami imamları arkasında namaz kılmadığı, Cuma namazlarına dahi katılmadığı, “bu imamlar doğruyu konuşmuyor” diye insanları da uzaklaştırdığı biliniyor. Ve cami imamları bu durumdan çok muzdarip ki Ulu Camii imamlarının ilim ehli ve sağlam Müslüman oldukları biliniyor. (Cami imamlarının arkasında namaz kılmayan zihniyeti biliyorsunuz)

Bunun yanında devamlı surette İbn-i Teymiyye gibi dalalet ehlinin kitaplarını tavsiye etmesi, insanları yönlendirmesi de kişinin zihni yapısını ortaya koyuyor.

Ve şu da atlanan bir husus: Diyorlar ki, “açık bir kadına tebliğ yaptığı için zulüm görüyor” Peki, herkes birebir tebliğ yapma makamında mı? diye soruyoruz. Yani şu fitne zamanda her önüne gelen bir başkasına ve özellikle hassas konu olan “kadınlara” tebliğ yapacak olsa halimiz ne olur?

Ailesi ve yetkili makamlar da zihni problemleri olduğunu söylüyor. Çok akıcı konuşması veya aklındakileri ardı ardına sıralaması bu gerçeği değiştirmez. Bu sebeple tedavi görmesi gerektiği söyleniyor ki duamız bu kişi iyileşir ve Ehli Sünnet inancına sahip bir Müslüman olarak hayatına devam eder.

Dolayısıyla bu kişiyi savunmanın ve paylaşmanın bir anlamı yoktur.

www.ihvanlar.net

BURADA DA ÖNEMLİ BİR UYARI VAR

PAYLAŞ