Yuh dedirtti: Büyük Selçuklu dizisinin büyük hataları

Günümüz okullarında yetişen senarist ve yönetmenlerin tarih dizilerinden ne beklenir? Aynı şeyi Diriliş dizisinde de görmedik mi? Uyarılara kulak asan oldu mu? Yok…

İslamsız bir Selçuklu ve Osmanlı tasavvuru işleniyor adeta… Bunlar kim, Ehli Sünnetin kalesi Nizamülmülk’ü canlandırmak kim?

İşte Prof. Ahmet Şimşirgil’in uyarıları:

PAYLAŞ

5 YORUM

 1. Avatar

  Kadın erkek herkes entrika peşinde, hiç ibadetle meşgul olan yok..

 2. Avatar

  Selamun Aleyküm
  bu haberinize ilk yorumu yapan bir kardeşiniz olmam hasebiyle dün akşam yaptığım yorumun nesi neden sizi rahatsız ettide yayınlamadınız?

  • Avatar

   Konuları mecrasından saptırıp her meseleyi siyasi bir polemik haline getirmeyiniz muhterem kardeşim. Sebep budur.

 3. Avatar
  MUSA AKSOY

  Hocam bu eleştiri ve önerileri ilgili yetkililerle görüşme ve onlara anlatma izah etme imkanınız yok mu? Özellikle devletin kanalı TRT gibi bir kamu görevi üstlenmiş,milletin vergisi ve faturalarından kesilen paralarla ayakta duran bir kanal,yani milletin kanalı.Neden milletin parasını milletin tarihini çarpıtmaya harcıyorlar.

 4. Avatar

  Bize Osmanlı dizisi diye yutturdukları dizilerin fragmanında dahi, karşımda Osmanlı ya da Selçuklu askeri değil de haçlı askerleri varmış gibi geliyor.Yani Bizans ın askerleri. Nedense çok itici.Belki de o ruhu veremediklerinden böyle hissediyorum.Yeni nesil bunu nasıl algılıyordur.’Biz demek ki böyleymişiz.’Filmdeki kadınların da kapanma şekilleri ayrı bir dert.Benim için verdiği mesaj HollyWood filmlerinden farksız.