Boykot edelim de! Fransa’ya ve yabancılara satılan firmalar ne olacak?

Peygamberimize hakaret eden ve bunu meşrulaştıran ve adeta İslam’a savaş açan Fransa’ya boykot gündeme gelince içimizdeki Türkçe adlarla satış yapan Fransız malları da ortaya çıkmaya başladı.

Bunlar kurucusu Türk olduğu ve Türkçe isim taşıdığı halde Fransa’ya satılan şirketler.

Özellikle süt ürünleri gibi alanlarda hep karşımıza çıkıyorlar… Ve ilginç olan tüm zincir marketler bunlara ürettiriyor!

Elbette sadece Fransa şuan gündemde olduğu için bunlar ortaya çıkıyor. Daha kim bilir hangi büyük firmalar yabancılara satıldı ve Türkçe isimle faaliyet göstererek bizi zehirliyor ve sömürüyor!

PEKİ, bu şirketleri kurup azıcık para görünce gavura şirketini ve Türkiye’nin geleceğini, sermayesini satan bu şirketlerin, firmaların hiç suçu yok mu?

PARAYI GÖREN TÜRK MÜTEŞEBBİSLER NEDEN HEMEN FİRMASINI, ŞİRKETİNİ SATIYOR?

Sonra da nesil zehirleniyor ve ekonomi batıyor diye yakınıyoruz. Elbette ekonomi batar, süt fabrikasını bile yabancılar işletirse ve bu ürünler zincir marketlerde satılırsa para oluk oluk dışarıya akar.

Biz bir vatandaş olarak bunu yazıyoruz, düşünüyoruz…

Yetkililer neden bir önlem, tedbir almıyor? Mesela yabancılara satılma sınırı veya kısıtlaması gibi bir şey olsa!

Ya da var da biz mi bilmiyoruz? Veya firmanın sahibi olan ülke ürün üzerinde açıkça ülkenin bayrağıyla gösterilse!

Bu gidiş iyi değil. Bir türlü belimizi doğrultamıyoruz ve doğrultamayacağız.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

5 YORUM

 1. Avatar

  Haklı bir serzeniş. Yerli üretimi ve özelleştirmenin sınırlanmasını bir tek ben mi gerekli görüyorum diye düşünürdüm. Ürün arıyoruz yabancılarla irtibatı olmayan. Tam bulduk diyoruz bakıyoruz yakın zamanda yabancıya satılmış. Gerçi neler neler oluyor adamlar çıkıp ülkesinin faydasını düşünüp de daha fazla para kazanmaktan mi çekinecek. Ama en azından üzerinde kime ait olduğunu gösteren bir ibare olsa. En azından.

 2. Avatar

  evet malesef asıl mesele ile yani üretim illa üretim ile kimse ilgilenmiyor, daha doğrusu kimsenin yöneticilerde dahil olmak üzere böyle bir derdi yok, günü kurtaralım, futbol kulüblerini kurtaralım, sanatçıları kurtaralım velhasılı kelam liste kabarık dert bu çok yazık
  Rabbimiz uyanmayı Kur’an ve Sünnetin firasetine Basiretine kavuşmayı NASİB etsin

 3. Avatar

  Kıymetli editor arkadaşim ; paylaşımlarını severek okuyorum ama bu paylaşımın açıkçası biraz komik geldi bana yetkililere serzenişte bulunuyorsun ama zaten özelleştirmenin yolunu açan tüm gelir getiren kurumları marka şirketlerini hatta kopruleri kamu binalarını özelleştirilme adi altinta satan satmaya devam eden bizzat serzenişte bulunduğun yetkililerin ta kendisi !!! Vesselam…

 4. Avatar

  Kardeşim devlet kendisine ait olan yerleri de satarak özellestirdi yabanciya veya yerliye normal kişilere bu kısıtlama gelse tuhaf olur devlet kendi yaptı yapiyor zaten

 5. Avatar

  Bilirsiniz “köprüden önce son çıkış” diye bir tabir vardır. Bunu biraz değiştirip “uçurumdan önce son çıkış” diye değiştirebiliriz. Galiba biz o “uçurumdan önce son çıkış”ı kaçırdık.. Maalesef.. Çünkü herkes şuursuzca davranıyor kimse ne yaptığının nasıl yaptığının neden yaptığının ve en önemlisi nelere sebep olduğunun farkında değil. Bir uçuruma doğru yuvarlanıyoruz hem de büyük bir süratle.. ALLAHU TEALA bizlere uyanmayı nasip eylesin.. Amin..