WhatsApp uygulamasını boykot ediyoruz

WhatsApp, dünya genelindeki milyonlarca kullanıcısını kızdıran bir karara imza attı. WhatsApp’ın 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni gizlilik sözleşmesi kullanıcılara uygulama aracılığıyla gönderildi. WhatsApp’ın yeni sözleşmesinde, kullanıcı bilgilerinin Facebook ile paylaşılacağını ifade eden madde büyük tepki çekti.

WhatsApp sözleşmesi kabul etmeyen kullanıcıların ise uygulamayı kullanamayacağı bildirildi. WhatsApp sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Avrupa Birliği ülkelerindeki kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceği ifade edildi. Bu durum, uygulamaya karşı güvenlik problemi doğururken WhatsApp’a alternatif uygulamalar da telefonlara indirilmeye başlandı.

Yerli uygulama olarak Bip, Dedi gibi uygulamalar var ancak Bip uygulamasında reklam ve ahlaki olmayan şeylerin gösterilebildiği bilinior.

Dedi” ise kullanışlı gibi gözükse de video arama bile yapılamıyor.

Her ikisi de Whatsapp gibi olmaz belki ama Avrupa’yı es geçerek bize zorla şart dayatıp bilgilerimizi istediği gibi kullanma amacı güden bu platformu biz de boykot ediyoruz.

PAYLAŞ

2 YORUM

  1. Avatar
    Yazıcızade

    Kesinlikle Dedi uygulamasını tavsiye ediyoruz. Aşırı yoğunluktan dolayı hatalar oluştu ancak güncelleme yapıp düzeltecekler inşâAllah.

  2. Avatar

    Ah be kardeşim bizim şu anda bu yahudilerin her şeyi yapıp üstüne de sistemin kaymağını yediği dünya’da onlara kafa tutuyor olmamız gerekmez miydi? Ama bizi öyle uyuşturdular öyle sindirdiler ki bugün müslüman,takva ehli,ehli sünnet adam bile “batı bizden daha önde diyor”!!! Bunu sözde bir”osmanlı torunu” söylüyor!!! Halbuki osmanlı’da ne ilim adamları yetişmiş bir bilse…İlim değersizleştirildi kardeşler, ilim bu bozuk,kokuşmuş eğitim sisteminde sadece batıda algısıyla önemsizleştirildi ve maalesef meydan bu yahudilere kaldı…