WhatsApp ve telefondan gelen hurafe dolu mesajlara dikkat

   WhatsApp gibi mesajlaşma servislerinde ve telefon ile mesajlaşmada bazen hurafe ve şirk dolu şeyler bir anda yayılıveriyor. Herkes mesajın içeriğini bilmeden veya anlamadan arkadaşına çekiyor.
   “Bu mesajı göndermezsen belalara yakalnırsın” gibisinden tutun da “bu mesajı 7 kişiye gönderirsen duan kabul olur” gibi saçmalıklara varıncaya kadar hurafeler de olabiliyor.
   İşte size içerisinde şirk ve hurafe dolu, budizm felsefesinden serpintiler bulunan ve bir çok kişinin birbirine gönderdiği bir mesaj:
 Sadece oku…
 Çok güzel oku mutlaka
 
 İlk önce bir dilek tut, sonra aşağıya doğru slaytı izle, umarım ve dilerim gerçektir ve faydası olur siz yinede içinizdeki güce inanın ….
 
Bir sürpriz, ister inan ister inanma***Eğer bu mesajı aldınız ise, bilin ki birileri sizi seviyor ve büyük bir olasılıkla sizin sevdiğiniz birileri var. Eğer bu mesajı gönderemeyecek kadar yoğunsanız ve kendi kendinize,’nasılsa bir gün -yollarım’ diyorsanız çok uzak, hiç ulaşmayabilir.
 Bu Tantra Hindistan`dan geldi. İster inanın ister inanmayın, onu okumak için birkaç dakikanızı ayırın, olur mu? 
 İçinde, ruh için yararlı birçok mesaj var.
 BU İYİ ŞANS İÇİN BİR NEPAL TANTRA TOTEMİ. 
Bu Totem Tantra size ‘iyi şans’ için gönderildi. Dünyayı 10 kez dolaştı.
 YAŞAM İÇİN ÖNERİLER:
  Kepekli pirinçten çok ye.  İnsanlara beklediklerinden daha çok şey ver ve bunu zevk alarak yap.  En sevdiğin şiiri ezberle.  Dinlediğin her şeye inanma, sahip olduğun her şeyi harcama ve istediğin kadar uyuma. 
‘Seni seviyorum’ dediğinde, cidden söyle.  Üzgünüm dediğinde, o kişinin gözlerinin içine bak. 
 Evlenmeden önce en az 6 ay nişanlı kal.
 İlk bakışta aşka inan.  Başkalarının düşleriyle asla alay etme.  Tutkuyla ve derinden sev. Sonradan yara alabilirsin belki, ama hayatı komple yaşamanın tek yolu budur.  
 Anlaşmazlık durumlarında, dürüst ol.  Kimseyi kırma, hakaret etme.  İnsanları akrabalarına göre yargılama.  Yavaş konuş, ama hızlı düşün.  Biri sana, yanıt vermek istemediğin bir soru yöneltirse, gülümse ve en büyük aşkın ve en büyük başarıların daha büyük riskleri olduğunu hatırla.  Anneni ara.  Biri hapşırdığında ‘çok yaşa’ de.  Kaybettiğinde, ders al.  
 3 ‘S’yi unutma: Kendine Saygı; başkalarına Saygı; herşeyde Sorumluluk.  Küçük bir anlaşmazlığın büyük bir arkadaşlığı bozmasına izin verme. -Hata yaptığını farkettiğinde, onu hemen düzelt.  Telefona cevap verirken gülümse.Seni arayan kişi bunu sesinden anlayacaktır.  Konuşmaktan, sohbetten hoşlanan bir kadın/erkekle evlen. Yaşlandığınızda, konuşma yeteneğiniz her şeyden daha önemli olacak.  Biraz yalnız kal.  
Değişikliklere kucak aç, ama değerlerini yitirme.  Suskunluğun, bazen, en iyi yanıt olduğunu unutma.  Daha çok kitap oku, daha az televizyon seyret. İyi ve saygın bir hayat sür. İleride, yaşlandığında ve geçmişi hatırladığında, bir kez daha nasıl zevk aldığını göreceksin.  
Allah`a güven ama arabanı kilitle. (Deveni bağla sonra tevekkül et).  Evde sevgi dolu bir atmosfer önemlidir.Huzurlu ve uyumlu bir ortam yaratmak için elinden geleni yap.  Sevdiklerinle anlaşmazlığa düştüğünde, o anki duruma önem ver.  Geçmişte çok yaşama.  Satırlar arasını oku.  Bildiklerini paylaş. Ölümsüzlüğü elde etmenin bir yoludur.   Gezegenimize karşı nazik ol.  Dua et. Duada, ölçülemeyecek bir güç saklıdır.·  Sanasevgi gösterisinde bulunan birini engelleme.
Başkalarının işine burnunu sokma.  Onu öperken gözlerini kapatmayan bir kadın/erkeğe güvenme. Yılda bir kez hiç gitmediğin bir yere git.  Çok para kazanıyorsan eğer, hayattayken, başkalarına yardım et. Bu, Şansın sana verebileceği en büyük tatmindir. Unutma, istediklerini elde edememek, bazen büyük bir şanstır.  Bütün kuralları öğren, sonra bazılarına uyma.  İki insan arasındaki aşkın birbirine duydukları gereksinimden daha büyük olduğu ilişkinin, en iyi ilişki olduğunu unutma.  Başarını, onu elde etmek için vazgeçmek zorunda kaldığın şeylere bağlantılı olarak değerlendir.    
 Bu mesajı saklama  TANTRA TOTEM 96 saat içinde elinden çıkmalı.  Bu mesajı en az 5 kişiye gönder ve 4 gün içinde yaşamını gözle. Hoş bir sürpriz yaşayacaksın.  Böyle şeylere inanmasan da, gerçek bu  0-4 kişiye gönderirsen yaşamında az değişilik olacak.  5-9 kişiye gönderirsen hayatın istediğin doğrultuda düzelecek. 9-14 kişiye gönderirsen: üç hafta içinde en az 5 sürpriz yaşayacaksın. 15 ya da fazla kişiye gönderirsen hayatın kökten değişecek ve düşlediğin her şey şekillenmeye başlayacak.
—————————–
Bu gibi saçmalıklara dikkat edelim, okuyup analiz etmeden başkasına göndermeyelim….
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ