Saadettin Ustaosmanoğlu İsmailağa Cemaati içinde fitne uyandırmaya çalışıyor

Mahmud Efendi Hazretlerinin akrabası olması, soyadının aynı olması dışında cemaat içinde hiç bir etkisi, tesiri, faydası olmayan Saadettin Ustaosmanoğlu, Cübbeli Ahmet Hocaefendi’ye geçmişten var olan kin ve haset sebebiyle devamlı kin kusarak hedef haline getiriyor.

Son iftirasında ise Cübbeli Hoca’nın başka bir şeyhten icazet aldığını, buna ait kasetin olduğunu söyleyip sanki Mahmud Efendiden sonra şeyhlik hevesi varmış gibi gösterip “hadi şeyhliğini açıkla da kasetini patlatalım” şeklinde hezeyanlarda bulundu.

Bu hezeyanları ve kaset şantajı medya tarafından “ahlaksız kaseti var” şeklinde algılanarak o şekilde lanse edildi.

Yine bu hezeyanları sanki cemaat arasında taht kavgası varmış gibi lanse edildi.

Cübbeli Ahmed Hocaefendinin hiçbir zaman şeyhlik davası olmadığını herkes bilir ve cemaat içinde bu kişin zırvalarına itimat edecek tek kişi yoktur.

Cübbeli Ahmet Hocayı devamlı hedef alması ve itibarını sarmaya çalışması, bu kişinin arkasında onun şahsi kin ve haset duygularını kullanan birileri mi var sorusunu akla getiriyor.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

10 YORUM

 1. Avatar

  Fitne uykudadır uyandırana lânet olsun Amin amin amin inşallah……

 2. Avatar
  Mütefekkir

  Cübbeli Ahmed hoca her zaman haklı çıktı. Her zaman kazandı. Yine bu iftiraların içinden alnı ak bir şekilde çıkacak.

 3. Avatar

  Yakında belasını bulur, Ahmet hocayı üzen iflah olmaz

 4. Avatar
  Hasan Genç

  Cevabınız için Allah sizden razi olsun. Bu konular çok önemli ve insanlarımızı çok etkiliyorlar. Özellikle gençleri din de soğutuyorlar. Dolaysıyla Cübbeli Hoca hiç bir şüpheye yermeyecek şekilde cevaplar vermelidir. Bireysel sorunlar inancımızın önüne geçmemeli ve buna izin verilmemelidir.

 5. Avatar
  Hasan Genç

  Kasetler var mi yok mu? Bu soruya nedense Cübbeli cevap vermiyor.

  • Avatar

   Bu akşam Habertürk’de cevabını verecek

  • Avatar

   Ne kaset meraklısı bir millet olduk yaa…
   Akşam zaten gerekli cevap verilir, lakin İsmailaga’nın bu sessizliği ve Sadettin denilen bu densizin sanki İsmailağa sözcüsü gibi haraket etmesi ilginç. Belli ki Cübbeli hoca birilerinin tekerine yine çomak soktu, adnan kuytul idlamoglunda olduğu gibi Accan El Hadidide unutmayalım, adam libyada, tunus v.s ülkelerde protokolle karşılanıyor.

 6. Avatar
  Murat Yıldırım

  Rabbim cemaatimizi fitneden ve fitnecilerin şerrinden muhafaza buyursun.