CHP belediyesinde şok LGBT faaliyeti

Nerede bir Allah’a isyan varsa CHP orada ya destekçi ya da teşvikçi…

CHP’li Nilüfer Belediyesi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşcinseller için yasal düzenleme vaatlerine destek niteliğinde bir adım attı. Belediye, LGBT’liler için özel dayanışma merkezi açtı. Hükümetin aile kurumunun korunmasına yönelik çalışmaları sürerken, vatandaşlar Nilüfer Belediyesi’nin LGBT hamlesini tepkiyle karşıladı. Kamuoyunda büyük eleştiri alan bu durum sonrası İçişleri Bakanlığı da düğmeye bastı. İçişleri Bakanlığı, LGBT için özel dayanışma merkezi açan CHP’li Nilüfer Belediyesi’nde araştırma/ ön inceleme başlatıldığını duyurdu.

CHP’li Nilüfer Belediyesi, eşcinseller için yasal düzenleme vaadinde bulunan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteğini bir adım daha ileri taşıyarak, LGBT’liler için özel dayanışma merkezi açtı. Ortaya çıkan bu durum sonrası belediyeye tepki üstüne tepki yağdı.

‘Eşitlik Birimi’ adı altında kurulan merkezle ilgili belediyenin sitesinden yapılan açıklamada, “LGBTİ+ bireylere (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) hizmet vermesi yönü ile Türkiye’de bir belediye bünyesinde kurulan ilk dayanışma merkezi olma özelliğini taşımaktadır” ifadeleri yer aldı.

ÇOCUKLAR İÇİN ‘CİNSİYET BEYANI’ SEÇENEĞİ

Daha önce mahalle meclislerine beşte bir eşcinsel kotası getiren Nilüfer Belediyesi 15 yaşındaki çocuklara Toplumsal Cinsiyet Atölyesi başlattı. Başvuru formunda; “kullanılmasını istediğin ismin” ve kız ya da erkek yerine “cinsiyet beyanın” seçeneği yer alıyor.

İÇİŞLERİ HAREKETE GEÇTİ

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Nilüfer Belediyesi’nin LGBTİ için özel dayanışma merkezi açtığına ilişkin haberlerin basında yer alması, kamuoyuna yansıması üzerine Nilüfer Belediyesi’nde araştırma/ ön inceleme başlatılmıştır” denildi.

PAYLAŞ