Cübbeli Hoca’dan İsmailağa’daki bir hocaya cevap

Cübbeli Ahmet Hocaefendi yaptığı reddiyelerle ses getirmeye devam ediyor. Bu reddiyeler hakikati arayan ve Ehli Sünnet itikadıyla ölmek isteyenler için yol gösterici olsa da rahatsız olanlar da var.

Özellikle reddiye yapılan kişiler ve takipçileri bu durumdan son derece rahatsız. Çünkü yanlış görüşleri ortaya çıkartılarak insanları nasıl aldattıkları deşifre oluyor.

Reddiyeye cevap veremedikleri veya işlerine gelmediği için “ümmetçilik” kavramı arkasına saklanarak konuyu başka yere kaydırmaya çalışıyor, reddiyelerin ümmet içinde fitne uyandırdığını ve böldüğünü iddia ediyorlar.

Yüz binlerce izlenen videolarına yine video ile reddiye yapılınca “önce bizi arasaydı” gibi boş lakırdılar yaparak güya hassasiyet bekliyorlar. Halbuki video ile reddiye yapılınca bile geri adım atmıyorlar da sanki arayınca atacaklar mı?

İSMAİLAĞA’DAN BİR HOCAYA CEVAP

İşte Cübbeli Hocaefendi bunlar uğraşırken bir yandan da cemaatin hocaları kendisiyle uğraşıyor.

Cübbeli Ahmet Hocaefendi 3.12.2022 Cumartesi Bursa’da yaptığı sohbette isim vermeden reddiyeleri eleştiren bir hocaya cevap verdi. Destek olmak yerine uğraştıklarını ifade etti.

“Reddiye yapılacak kişi aranmalıymış, ziyarete gidilmeliymiş” vs şeyler söyleyen bu hoca reddiye yapan kişinin bunu şöhret için yaptığını söylemesi Cübbeli Hoca’yı kızdırdı ve “hadi sen de şöhret ol da 3 sene hapis yat” dedi ve ödediği bedelleri hatırlattı.

REDDİYE YOK, ELEŞTİRİ VAR!

Bu kişi kimdir bilmiyoruz ama ne reddiye yapıyorlar, ne kendi dedikleri gibi arayıp ziyarete gidiyorlar, ne cevap veriyorlar… Hiç bir şey yapmıyorlar ve yapanı kuru kuru eleştiriyorlar.

Bu tavır köstek olmaktır, takoz olmaktır. Hiçbir faydası yoktur.

Cübbeli Ahmed Hocaefendi bu vazifeyi Efendi Hazretlerinden almış ve onun sağlığında da yapmış, men edilmediği gibi devamlı teşvik görmüştür. Cübbeli Ahmed Hocamız bu reddiyelerle çok büyük iş görmektedir ve devam etmelidir.

Bugün cemaatimiz içinde bile bu ehli dalaleti dinleyenlar vardır. Onlara “bu adamı dinlemeyin” dendiğinde “ne sıkıntısı var, göster” demektedirler. Cübbeli Ahmed Hocamızın ilmi reddiyelerini görünce ikna olmaktadırlar.

Dolayısıyla reddiyeler çok mühimdir ve asıl Cübbeli Hocayı bu konuda yalnız bırakanlar utanmalıdır.

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ

5 YORUM

 1. Avatar
  ÂHİR ZAMAN YOLCUSU

  ALLÂH CELLE CELÂLUHU CÜBBELİ AHMET HOCAMIZDAN VE DİĞER REDDİYE YAPAN EHLİ SÜNNET HOCALARIMIZDAN DA BİNLERCE KEZ RÂZI OLSUN. EĞER Kİ, O REDDİYELER OLMASAYDI. BİZLER O CÂHİL, SÖZDE PROFLARI, O CÂHİL HOCALARI DİNLMEYE DEVAM EDER, ŞİMDİYE ÇOKTAAAN SAPTIRILMIŞTIK BİLE!(ALLÂH CELLE CELÂLUHU KORUSUN!)

 2. Avatar

  Cübbeli hocamız candır gerisi heyecan. Hiç canlı olarak dinlemedim ama kendisinden çok istifade ettim ve hâlâ da ediyorum . Allah razı olsun.

 3. Avatar

  Reddiye yaptığı kişi bizim de geçen videosunda eleştirdiğimiz bidat ehline bir reddiyeleri olmayıp cübbeliye hocaya hasetten başka işleri kalmamış olanlardan biri tane maalesef efendinin torunu abdulhalık Ustaosmanoğlu. Cübbeli hoca meşhur olmak için reddiye yapıyormuş cübbeli hoca zaten benim diyen sanatçıdan bile meşhur öyle bir ihtiyacımı var.Babası türkiyenın en zenginlerindeyken belki başkası olsa bar pavyon gerez bu adam ve babası servetini bu yolda harcadı biraz Allahtan korkmak lazım bu kadar bozuk adam varken daha 3 gün önce Serdar Tuncer’in saçma mecrasında konuğu hz yunusa kendini ilah yapmaya çalıştı ondan Allah ceza verdi diyor yani bir peygambere neuzubillah müşrik diyor bunlar bitmiş sanki gel git cübbeli.bunlar efendinin soyadını kullanıp taraftar toplamaya çalışan ilimsiz bir kaç zevat çok ekmek yerler cübbeli hocaya yetişmek için bu hasetleride kendilerini bitirir efendi maddi manevi cübbeli hocanın arkasında bir kaç takoz hariç!

 4. Avatar

  Hocamıza destek olandan da Allah razı olsun reddiyeler devam devam