Dini siyasete alet eden İhsan Eliaçık ve Kemal Kılıçdaroğlu

   Bu gün hükumetten birisi kalkıp “Allah’tan, Peygamberden” bahsetse yaygarayı basıyorlar. Yok efendim dini siyasete alet etmişler… Dini kullanıyorlarmış… Vs. Vs..

   Şimdi bir referandum süreci işliyor.

   Yeni sisteme karşı olanlar milletin aklını çelmek için 40 takla atıyor. Olmadık söylemlere başvuruyorlar.

   Mesela

   Muhalefetin müdürü kalkıp başkanlığın İslam’a aykırı olduğunu söylüyor.

   Pkk partisinde başörtülü vekillik yapan bir kadın kalkıp aynı şeyi söylüyor.

   Gezi imamı İhsan Eliaçık kalkıp başkanlık sisteminin dinde yeri olmadığını söylüyor.

   Hani tam tersi hükumetten biri kalkıp “İslama göre bir sistem” dese ne olurdu?

   Ortalık karışırdı değil mi?

   Bunu geçtik sanki yapılan her şeyde İslamı baz alıyorlar. Sanki İslama aykırı olan her şeye karşı çıkıyorlar.

   Görüyor musunuz dini siyasete alet edenleri ve komediyi…

   İşte bu adamlar dini menfaatleri doğrultusunda ağızlarına almaktan yeri gelince dinin hükümlerini inkar etmekten de sakınmazlar.

   İhsan Eliaçığın namazın farziyyetini inkar etmesi gibi…

   Dolayısıyla bunların ne din ile ne dünya ile ilgili sözlerine itimat edilmez. Hükümsüzdürler…

www.ihvanlar.net

 

SEÇME VİDEO

6 Yorum

 1. RİSALE-İ NUR TALEBESİ

  yorumların hepsi birbirinden güzel ve taşı gediğine oturtmuş…
  ŞERİAT( ALLAHU TEALANIN KANUNLARI) OLMADIKTAN SONRA GÖKTEN ALTIN YAĞDIRSALAR YİNE BOŞ YİNE BOŞ.
  CENABI HAKK O GÜNLERİ(İSLAMIN YERYÜZÜNE HAKİM OLDUĞU VE GAVURLARIN ÇATLADIĞI O GÜNLER) GÖRMEYİ BİZLERE NASİP EYLESİN…
  TABİİ BİZLERİ DE BU DAVANIN MÜCAHİDLERİNDEN EYLESİN..BİNLER AMİN..

 2. Kılıçdaroğlu’nu acaba GERÇEKTEN ciddiye alan var mı? Yorumlarını, aktüel politik olaylar hakkındaki görüşlerini falan, söylediklerine önem ve değer veren var mı acaba? CeHaPe’nin başında kim olursa olsun mecburiyet yüzünden koyun gibi destekleyen ve destekleyecek olan güruh hakikaten şöyle bir ayaklarını yere basıp da Kılıçdaroğlu’nun ajanda ve kalibresini ölçüp tartıyor mu? Vallahi hiç sanmıyorum. CeHaPe’ye verilen desteğin hepsi mumya ve put aşığı, yobaz, anti-uzlaşmacı, bedeni canlı beyni ölü, tek parti diktasına sevdalı kesimden geliyor, oyları da nefret ve protesto oyları. Yeter ki söylemlerine çeşni olarak kamalizm’i katsın, her kim CeHaPe’nin başında olursa olsun gene de destekleyecekler, ve bunlar sözde ” FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR NESİLLER”. Sahiden stand up komedi materyali bir parti ve peşinde sorgusuz sualsiz yürüyen at gözlüklü sürü.

 3. İt ürür, kervan yürür! 🙂 Uzatmaya, sinirlenip öfkelenmeye gerek yoktur. Bunu haber yapmak bile lüzumsuzdur. Zira bunların İslamla uzaktan yakından bir alakası olmadığı malumdur. İslam’ın ve bunların isminin yan yana getirilmesi bile müslümanlara hakaret, Allah’a küfürdür.

 4. Particilik hakkı batıla karıştırmadır; bir uzlaşma politikasıdır. Küfrü İslam’a bulaştırma ve karıştırmadır.

  1) Particilikte partiler, İslam’ın devlet olmasını engelleyen veya geciktiren en büyük âmillerdir; m) Particilikte partiler, Ümmet-i Muhammed’i parça parça eden fitnelerdir; İşte bütün bunları hatta sadece birini gözönüne alınırsa, particiliğin şeytanî bir düzen olduğu kendini gösterir. Ve işte bundan dolayıdır ki, gerçek ilim adamları ve samimi din uleması partiye „Hayır!“ demişlerdir. Mesela: 1- Hasan EI-Benna: „… İslam particiliğin getirdiği bu şeyleri şiddetle haram kılmıştır. (Mecmuatürresail, İmam Şehid
  Hasan El-Benna, s. 287-290)
  2- Bediüzzaman Said-i Nursî: „… Partiler muzırdır; çünkü, meleği şeytan, şeytanı melek gösterir.“ (Hutbe-i Şamiyye: 98, Kastamonu: 86)
  3- Seyyid Kutub: „… Bunlar, ne İslam akidesinin (inancının) karekterini anlamışlar ne de kalplerin kapısının nasıl açılacağını öğrenmişlerdir.“ (Fizilal-il Kur’an, Yusuf Suresi, Ayet 108)
  4- Mehmed Zahid Kotku: „… Evvela partiler hiç de doğru olmayan teşkilatlardır; memleketteki vahdeti, birliği bozmaktadırlar.“ (Mü’minlerin Vasıfları, Saha Neşriyat, İstanbul baskısı, 1982, s. 77)
  5- Necip Fazıl: „… Parti bölücü alet, batıdan bize hibe!“

 5. İhvanlar.net senin dediğin gibi;
  Allah’tan, Peygamberden” bahsetse yaygarayı basıyorlar. Yok efendim dini siyasete alet etmişler… Dini kullanıyorlarmış, yapmıyorlarmı

 6. İkiyüz(200) yüzlüleri güzel deşifre ediyorsunuz.

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.