“Üveysilik Gurubuna Girdim Hayatım Karardı”

   “üveysilik” adını istismar ederek kendilerine mürit toplayan sahtekar gurubu deşifre edince birçok kardeşimiz uyandı ve hakikati gördü Elhamdülillah.

   Daha önce bu gurubun içine girip hakikati gören bir kardeşimiz de bizim aracılığımız ile yaşadıklarını sizlere aktararak tehlikeye dikkat çekmek istiyor:


   Merhaba bende bu zikre bir bunalimla basladim. hicbir topluluga bagli degil dediklerinden girdim bu yola. cok bunaliyordum bunaldikca nefsini terbiye et diye daha çok zikir çek diyorlardi. ruhun kurtulacak diyorlardi ama gittikce kotulestim. bu dediklerini yaşadım ve bunaldigimda daha çok koku aliyordum ruya yorumlatiyordum sukret sukur namazi kil Allah seni seviyor diyorlardi. artık hayal aleminde yasiyordum gercekle hayali karistiriyordum hala nefs diyorlardi. hicbir sey yapamaz hala geldim ailemi gozum görmüyordu. Önüne gelene zikir ver diyorlardı

   Herkes bana gülüyordu deli diyorlardı. küçük bir ilçede oturuyordum
   yasadiklarinin sadakasini ver diyorlardi. herkese gordugum hayalleri anlatiyordum. muharrem denen kisi evliyalarin ete kemige burunup geldigini soyluyordu.
   ben ayrilmak istedim ben hepsini yasadim siddiklik muhru kinalar hepsi vardi. ayrilmak istedigimde Allahin kapasindan kovulursun dediler cok korkuyordum.
   beni bu kapidan kim kovacak dedigimde sorguladigimdan dolayi whatsup grubundan cikarttilar. ben whatsup grubundaydim ve muharrem hocaya yazdirilan kelamlar hersey kayit altinda numaralari da var. ben kurtuldum digerleri de kurtulsun insallah iclerinde cok hasta olanlar var bir umutla girmisler inşallah onlarda kurtulsun. simdi kendi namazimdaym cok sukur cok da  huzurluyum.

DEŞİFRE VE REDDİYELER

2 Yorum

  1. ŞAMİL ÇEÇEN DAĞLI

    Bir müslüman rumuzlu kardesimizin bu anlattığı olayı caps yaparak konuyu tekrardan buraya siteye taşımak lazım diye düşünüyorum. ..tabiri caizse resmen şok oldum. ..bu adamların ipliğini pazara çıkarmak lazım. Daha da uğraşmak didiklemek lazım ..benim bildiğim daha doğrusu bizim bildiğimiz zikir ALLAH,LA İLAHE İLLALLAH dır bunlar ne tür kelimeler katıyor ki durumun boyutu bu kadar vahim olabiliyor. ..YouTube da yüzlerce videoları var çoluk çocuk kadın erkek övmekle bitiremiyor bunları. ..bunların kovanına çomak sokmakla yetinmeyip kovanı parcalamamız lazım ve gerçekten çok sinirliyim. ..ilk başlarda uyduruk kaydırık önemsiz bir grupcuk gibi gelmişti ve önemsiz gormüstum durumun boyutu zararı tahmin ettiğimden de büyükmüş. ..

  2. Arkadaşlar ben de sizin gibi bu üveys zikrini yapıyordum. Kendimi üveys zannediyordum. Huzur bulduğumu zannediyordum. Ama sadece kendi kendimi kandırdığımın farkına vardım. Benim amacım kötü değil. Kötü niyetli insanlar sizin iyi niyetinizi kullanıyor. Bu zikri yapmaya başladıktan sonra psikolojim bozuldu, delirmek üzereydim, kaç kez intihardan döndüm ama kendimi huzur bulmuş zannediyordum. O kadar kötüydüm ki keşke toprak olsaydım, keşke hiç doğmasaydım diyordum, kafamı duvarlara vuruyordum. Bu psikolojik bozukluk zikir bırakana kadar hep devam etti. Bu zikirlerden ne olur ki her zaman söylediğimiz şeyler diyordum. Meğerse o zikirler kodluymuş, o kodla cinler musallat oluyormuş. Bu zikir yüzünden her gece kötü rüyalar görüyordum. Etrafımda uçuşan şeyler gördüm beyaz beyaz. Bunları nur zannediyordum. İyice incelediğimde bunların cinni varlıklar olduğunu anladım. Zikir yaptığım sürece sürekli içimden başka bir ses konuşuyordu sanki, ben ise o sesi nefsim sanıyordum. Meğerse cinler beni ele geçirmiş. Bir akşam gecenin köründe uyandım teheccüd namazı kılacaktım ve gerçekten bir cin gördüm. Siyah 50 cm boylarında. Cin musallatım olduğunu biliyordum ama zikirden geldiğini bilmiyordum aksine zikri yapınca kurtulacağımı söylüyorlardı. Bir gecenin köründe uyandım ve başımda inanılmaz bir ağrı vardı. Yatağımda 1 saat boyunca kıvrandım sürekli Allah’tan yardım istedim ve tuvalete gidip kusmuş gibi oldum ve rahatladım. Büyük ihtimal bir cin beynime yerleşmişti ve bana rahatsızlık veriyordu kusar gibi olunca da gitti. Allah’a şükürler olsun. Ayrıca bu zikir yüzünden gözlerim bozuldu o etrafımda uçuşan şeyleri zikri bıraktıktan sonra görmüyorum ama izi kaldı. Gözümde siyah lekeler bıraktı. Sonra bir gün Aşkı Üveysi kitabını okurken Muharrem’in (haşa) Allah ile evlenme yazısı dikkatimi çekti ve zikri bıraktım. Allah’a şükürler olsun. Zikri bırakalı 3-4 ay oldu. Hamdolsun çok iyim. Ruhsal sıkıntılarım geçti. Artık sürekli Ayetel Kürsi, Nas, Felak Surelerini okuyorum. Üveysilikten bana gözlerimde bıraktığı leke, cin musallatı ve bid’at sahibi olduğum ve bid’atı yaydığım için tonla günah kaldı. Arkadaşlar yalan atmıyorum bakın ben kötülüğünüzü istemiyorum size karşı bir kastım yok bu beladan sizde kurtulun istiyorum. Benim gibi musallata uğrayan bir sürü insan, psikolojisi bozulan bir sürü insan var. Gelin bırakın. Şu Hadisle veda ediyorum vesselam:

    Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

    “…Yolun en faziletlisi Muhammed’in yoludur. En kötü iş ise sonradan icat edilenlerdir. Her bid’at dalalettir.”

    Buhari İtisam 16

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.