Komikaze adlı dergide Peygambere ve manevi değerlere hakaret

Komikaze adındaki Turkcell’in Dergilik uygulamasında yayınlanan derginin Mart sayısında Erdil Yaşaroğlu, Allah’ın Peygamberi Nuh Aleyhisselam ve manevi/kültürel değerlerimizden Nasreddin Hoca’ya adice hakaret edilip aşağılıyor.

Hazreti Nuh’un karikatürize edildiği çizgiye küfür, Nasreddin Hoca’ya ise ahlaksızlık yerleştiriyorlar.

Mizah adı altında her türlü aşağılığı kültürel etkinlik olarak gören bu zihniyet, acaba aynı şey Mustafa Kemal’e yapılsa kabul eder mi? Ve savcılık da sessiz kalır mı? Anında soruşturma açılır ve mizahmış, komediymiş, gayri ciddiymiş dinlemezler.

O halde nasıl büyük bir kesimin manevi değeri olan bir peygamberle ve kültürümüzün eşsiz değerlerinden bir insanla böyle dalga geçip, adice karikatürize edebiliyorlar?

Ve nasıl oluyor da bu, Turkcell gibi bir firmanın uygulamasında yayınlanıyor?

DERGİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye’nin en kapsamlı dijital yayıncılık platformu olan Dergilik’te, mizah, otomobil, moda, finans, iş dünyası, eğitim ve bilim gibi onlarca farklı kategori altında binlerce derginin yanı sıra yerel ve ulusal çapta yayın yapan yüzlerce gazete de okurları ile buluşmaktadır.

Platformda yer alan tüm yayınlar Dergilik platformuna kendi yayıncıları tarafından yüklenmekte olup içeriklerle ilgili her türlü hukuki sorumluluk içeriği sağlayan veya icra eden kişi veya şirketlere aittir.

Zaman zaman farklı nedenlerle şikayetler platformumuza iletildiğinde, ilgili yayın incelemeye alınarak yasal içerik sahipleri bilgilendirilmekte ve gerekli durumlarda platformdan kısmen veya tamamen kaldırılmaktadır.

Bugün sosyal medyada tartışma ve eleştiri konusu olan Komikaze dergisinde yer alan karikatürlerle ilgili olarak gerekli süreç işletilmiş ve söz konusu içerikler 13.09.2020 saat 11:15’ten itibaren Dergilik platformumuzdan kaldırılmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

www.ihvanlar.net

PAYLAŞ