Üveysilik Gurubunu Deşifre 2

   Daha önce uyduruk Üveysilik gurubu hakkında bir yazı yazmıştık. BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ

  Yazı sosyal medyada çokça paylaşılarak binlerce insana ulaştı elhamdülillah.

   Yazı yayınlandıktan sonra özellikle Facebook sayfamıza gelen tepkilere odaklandık. Hiç müdahale etmeden bekledik. Tepki sadedinde onlarca cevap verildi. Bu yorumlardan nasıl bir zihniyete sahip olduklarını çok net bir şekilde tespit ettik.

    Şimdi bu husustaki tespitlerimizi sizinle paylaşmak istiyoruz:

ÜVEYSİLİK HAK, BUNLARINKİ SAFSATA

   Üveysilik haktır. Bir Müslüman manevi kabiliyeti sebebiyle vefat etmiş evliyanın himmetine mazhar olabilir. Himmet eden zat ona bazı telkinler, zikir dersleri verebilir. Kendisine ilham gelebilir. Bu bir nimettir.

   Üveysilik adındaki gurubun sadece ismi Üveysiliktir. Yaptıkları işin Üveysilikle bir alakası yoktur.

   Bir kaç tane internet siteleri mevcuttur. Ve bu sitelerden bir adamın sohbetini dinler, zikirlerini çekerler.

*Üveysiliği almak için bir takım telkinler verilmiştir. Üveysilik alınmaz.

*Üveysi olan kişi zikirlerini bir internet sitesinden almaz. Bunlar zikirleri yaşayan birisinin yazdığı internet sitesinden alıyorlar. O zikirleri yapıyorlar. Yani çektikleri zikir üveysi olarak verilmiş olmuyor.

*Yine aynı şekilde o sitelerden birisinde yayınlanan sohbet(!)lerini dinleyerek zihinleri yönleniyor. Dolayısıyla kendileri üveysilik yoluyla değil yaşayan biri tarafından yönlendiriliyor.

   Anlayacağınız ne çektikleri zikir ne de bağlandıkları şey üveysi değil. Üveysiyiz diye kendilerini avutuyorlar.

ARAYIN YARDIM EDELİM

   Üveysilik telefon yolu ile de oluyormuş! Ya da bunların üveysilik dediği şey bu olsa gerek. Siteye eklenen telefon numaralarını arıyorsunuz size yardımcı oluyorlar.

   Rüya ile gelmeyen zikri siteden, yardımı telefondan, sohbeti internetten alarak üveysilik oynuyorlar.

PROJE OLDUKLARINI AŞİKAR ETTİLER

*İsimlerinin başına Üveys, Üveysi yazıyorlar. “Üveys kemal” gibi. Bu ne demek?

   Düşünsenize! Hiç Nakşibendi bir müridin isminin başına “Nakşi Ali” “Nakşi halit” diye yazdığını gördünüz mü? Göremezsiniz.

   Peki, bunlar ne için yazıyorlar?

   REKLAM! Buradan maksatlarının reklam olduğu anlaşılıyor. Yani insanları kendilerine çekmek istiyorlar. “Nedir bu üveys” diye sorulduğunda “bak burada şöyle bir şey var, ben yaptım çok değişik şeyler yaşadım, sen de yap, dene” diyerek telkin yapmak için bir bahane basamağı.

*Tasavvuf yolunu kula kulluk olarak görüyorlar.

   Sorsanız rüyada görecekleri evliyayı çok sever ve hürmet ederler. O evliyanın yaşayanlarına hakaret edip onlara bağlanmayı “kula kulluk etmek” olarak niteliyorlar.

*Uyduruk yolu savunmak adına kadim yola saldırı 

   Başlarında cahil bir adamın bulunduğu sonradan ortaya atılmış uyduruk guruplarını savunmak adına silsilesi Resulüllah’a ulaşan,takvada önder olan mürşidlere bağlanmayı “kula kulluk olarak” nitelendiriyorlar. Ve “herkes kula kulluktan kurtulacak” diyorlar.

   Bu söylemleri bir yerden hatırlıyor olmalısınız. Tasavvuf düşmanlarının ortak söylemleri değil mi?

SAHTE ŞEYHLİĞİN YENİ VERSİYONU

   Zikir çekmek, salavat okumak, istiğfar etmek her Müslümanın vazifesidir. Ama siz bunu bir yerden talimatla alacaksanız bu yer bir internet sitesi olmamalı. Cahil bir adamın bir bayanla yaptığı muhabbet olmamalı. Bu, sahte şeyhliğin yeni bir versiyonudur.

   Kimse “biz şeyhiz” demiyor ama sizi kendilerine bağlıyorlar.

   “kula kulluk edilmez” diyerek tasavvuf yolunu kötülerken kendilerine kul ediyorlar siz farkına varmadan.

   Bu sebeplerle sonradan ortaya çıkan her uyduruk yol gibi üveysilik adıyla ortaya çıkan bu guruba karşı da sizleri uyarıyoruz.

   Üveysilik bir internet sitesinden alınacak kadar yapmacık bir şey değildir. Kendinizi üveysi diye avutur birlerinin çoktan müridi olmuş olursunuz. Haberiniz bile olmaz.

www.ihvanlar.net

14 Yorum

 1. Eğer bir kişi bile bu yorumları okuyup bu gruptan dönecekse,yazın.Kimse çekinmesin.Ben bu yazılanları ibretle okuyorum.Yanlışa düşen sonra da yanlışından dönen daha tecrübeli olduğundan diğer yanlışa düşenlere yol gösterir.Çünkü o da aynı yoldan geçmiştir.Yorumlardan sıkılan varsa zaten okumaz.

 2. Yalan yok, bende 4 ay yaptım. Hiç gitmeyen iç huzuru olur dediler. İnkar edemezler videolarında var. Öyle huzur falan gelmedi açıkçası. Nerde ya bu huzur diye sordum bunlara. Ee sabret senin sınavın var dediler
  E hani yaşa ve gör! Velhasılıkelam daha önce hakikat hakkında hiç söylenmeyenleri söylüyoruz diyorlar. Senin söylediklerinin doğru olduğunu nerden bilelim? Kanıtın ne?rüyaların mı? Nedir senin hakikat makamına ulaştığını düşündüren? Veriler neler? Nasıl gerçekten Allahtan geldiğine kani oluyorsun. Merak içindeyim.

 3. Bir konuya açıklama getirmek istiyorum Muharrem Karabay gövde gösterisi yaparak deşifrelere cevaben çektikleri videonun sonunda HOCA AHMET YESEVİ HZ ‘NİN ‘’ALLAH ŞERİAT VE TARİKAT EHLİNE MARİFETİ HAK GÖRMEDİ RAB ‘’ dediğini söylüyor .Ardında da yani şeriat ve tarikatta kalanlara aracılı Allah sevenleri,Allah ve resulunden çok efendilerini sevmeleri gerektiğini öğretilenlere Allah bu lutufların hiçbirini vermedi ve vermeyecek diye bağırıyor .Evet kendisini üveys olarak adlandıran arkadaşlar bakın şimdi bu sözü nerden ve nasıl almış ve kendince nasıl yorumlamış !!!

  96. Hikmet
  Dinmeden âşıklar Hű derler Allah’ına yalvarıp;
  Yürür O’nun aşkında, gece gündüz sararıp.

  Çok ağlatıp âşıkı aşk elinde Allah’ım
  Aşk yolunda melâmeti ona görür münasip.

  Mansur bir gün ağladı, erenler rahm eyledi,
  Kırklar şerbet içirdi Mansur’a değerini koyup

  Mansur der ” Ene’l-Hak’ ; erenler işi doğru;
  Mollalar der: “Doğru değil” gönlüne kötü gelip

  Söyleme “Ene’l-Hak”, “kâfir oldun Mansur”deyip
  “Kur’an içinde budur” deyip, öldürdüler taş atıp.

  Bilmediler mollalar “Enel-Hakk’ın mânasını
  Zahir ehline hâl ilmini Hakk görmedi münasip.

  Rivayetler yazıldı, halini onun bilmedi,
  Mansur gibi veliyi koydular dârağacına asıp.

  “Sapık”deyip mollalar Şeyh Mansur’u öldürdü;
  “Kâfir” deyip öldürdüler üç yüz molla savaşıp.

  Külünü göğe savurdu, atıp denize saldı,
  Zevk denizi dalgalandı, aktı deniz kaynaşıp.

  İşte o gün o derya eyledi feryad-figan
  Aşıklara Allah’ım eyle cemalini nasip.

  Rivayettir şeriat, hikmettir hakikat,
  Mücevherdir tarikat, âşıklara münasip.

  Alem halkı yığıldı, Mansur deyip feryad eyledi
  Mansur’un dostları kaldı orada ağlaşıp

  Tevbe eyle Hoca Ahmed, ola Hakk’tan inayet,
  Yüz bin veliler geçti sırrı sırra ekleyip.

  http://www.divanihikmet.net/hikmet96.html bu adreste Hacı Ahmet Yesevi hz tam 217 tane hikmet adı altında şiiri var .Burada paylaştığım 96.hikmet şiirinde 11. Kıtasında mübarek zat
  ‘’Rivayettir şeriat,hikmettir hakikat ,
  MÜCEVHERDİR TARİKAT,AŞIKLARA MÜNASİP .

  Allah dostu olmuş bir sürü evliya yetiştirmiş bu mübarek zat bunu söylerken ,siz nasıl olurda iftira atar ve// ŞERİAT VE TARİKAT EHLİNE MARİFETİ HAK GÖRMEDİ RAB // dedi dersiniz …

  Burada yazılanları da takiptesiniz ki bağıra çağıra cevap vermeye çalışıyorsunuz…O zaman buna da cevap verin bu sözü nerede???Tarikatlar kapandı dediniz açıklaması çok yerde yapıldı yetmedi ,mürşit düşmanlığı yaptınız KAMİL MÜRŞİT nedir ne değildir anlatıldı yetmedi …Hepimiz şeyhim diye ortaya çıkan şarlatanlara zaten karşıyız …Ama siz günümüzde yaşayan kamil mürşitlere bile utanmadan laf ettiniz tarikat falan yok o devir kapandı dediniz , bu mübarek zatların sözlerini kafanıza göre yorumlamayın bari Allahtan korkun … Hoca Ahmet Yesevi H z(Allah ondan razı olsun ) tarikat bir mücevherdir,aşıklara münasip derken siz nasıl ona böyle bir iftirayı layık görürsünüz …Sizin yorumunuz nefsiniz ve şeytanın yorumundan başka bir şey değildir Allah dostu evliyaların laflarını bile çarpıtırken arkanıza bir sürü kişiyi de helak edeceksiniz .Vesselam Allah affetsin ,hidayet versin sizlere …Araştırın kardeşlerim kimin peşine takılıyorsunuz görün…

 4. Bu günlerde kendisini üveyslerin efendisi olarak gören kişinin youtube da ve bazı face sayfalarında belli ki burada yapılan deşifreye karşılık yapılmış olan sohbeti dolanıyor bağırıyorda bağırıyor bunlar damı yalan diye !!! menfaatleri kesilen tarikatlar diye başlamış lafa …Yıllardır face sayfam var takip ettiğim gruplar okuduğum formlar var vallahi bunlar kadar bize gelin yaşayın görün diyen bizden olun diyen her yerde reklam yapan,kendilerine karşı olanları rencide eden ,sorgulamaya izin vermeyen beyin yıkayan bir tarikat görmedim, …EN’AM suresi 148 ayeti örnek veriyor ayette zikredilen ‘’ Onlara de ki : İlim denilecek bir şeyiniz varmı ki ,bize çıkarasınız ?Siz sadece bir zannın ardından gidiyorsunuz ve siz yalnızca atıp tutuyorsunuz’’…İşte burayı o kadar güzel söylemiş ki sormuyor mu onu dinleyen akıl sahipleri Muharrem bey sen bize ilimden ne kadar verdin diye …Ah be kardeşlerim biraz okudukça ,araştırdıkça Allah dostlarının sohbetlerini dinleyip dar olan ufkunuz genişlemeye başladıkça göreceksiniz ki söylediği çok şey alıntıdır ,aklı kiraya vermek diyorlar ya sizin çoğu aklını kiraya vermiş onun her söylediği kelamı onun kendi lafı sanıp altına Muharrem Karabay yazıp yayınlayacak kadar kiraya vermişsiniz .Abdullah baba hazretlerinin bir videosunu seyretmiştim orda müritlerine soruyordu onlarda el kadırıyordu bu sahne banaonu hatırlattı belli ki Abdullah baba hz seyredip ilham almış keşke onun kadar kamil bir mürşit olabilse de hakka götürse .Huzur diyor Allahı anan kalpler hep huzur bulmuştur bunu kendilerine mal edecek kadar körler.Nefis ve ruhu görmek diyor ,nefis değişirde değişir bunlara göre bir hayvan gör hah tamam oldu işte nefsin …kokular , tayi mekan,kalp zikri manevi rahatsızlıkların alınması saymışda saymış millet el kadırıyor ,bunları yaşayanları gördünüz en güzel cevabı üveysler verdi diye bağırıyor ,bir de sormuş siz yaşıyormusunuz ,Allah size verdimi diye ,iftira atıyorsunuz yalan söylüyorsunuz tarikat ehli olan siz ya da efendiniz yaşadımı diyor tövbe yarabbim tövbe … Allah yolunda olanların emeği zayi olmaz bunu bilmez mi bu …EVET senin bu dediklerinin alasını yaşıyor tarikat ehli olanlar ve onların mürşitleri ,ama reklam yapıp bize gelin bize gelin diye ulu orta anlatmıyorlar …yaşanılanlar Allahla kul arasınında mahremidir ,sizin mahrem duygularınız gelişmemiş ,gözleriniz dönmüş ,nefsiniz şaha kalkmış şeytan misali ben ben der gezersiniz …Manevi şemsiye altına girmeyenin nice olur hali bunu size çok anlattılar ,yüzünü dahi bilmediğiniz kişiler size manevi öğretmen olarak veriliyormuş ,şeytanın oyunu olmadığını nerden biliyorsunuz sizi kıskaçlarına aldıklarında çok geç olur ….bu kadar kişi niye sizi uyarıyor çabalıyor aklınız ermiyormu sizin ,kafanızı yastığa koyduğunuz da düşünmezmisiniz …bu zikirde sabah ayrı akşam ayrı 2000 salavat 2000 tevhide kadar çıktım 2 yıla kadar kaldım bu denilenlerin hepsini eksiksiz yaşadım kafamda hep deli sorular, hep gördüğüm yanlışlar ,bu baştakilerin yapılanmaya giden yolu ,çoğalma istekleri,sorgulamaya izin vermemeleri,büyük hazretlerin laflarını kendileri gibi anlatmaları,kafalarına göre yorum yapmaları,başörtüsüne yoktur sadece yaka örtüsü vardır demeleri (ben bunu bir yerde daha gündeme getirdim sonra video görüntüsü yok oldu , belki arşivlerinde vardır )Gece gündüz rabbime yalvardım tek derdim sensin Allahım beni hak yola erdir mürşidime kavuştur diye ,şükür Rabbime beni mürşidime kavuşturdu …Ha bu arada kimse bana gel gel bizden oldu demedi rahmani yolla oldu sırrı benimdir millet gibi reklam olsun diye anlatmam ,ayrıca 2 yıla yakındır mürşidime bağlıyım ne toplantı ,seminer oldu ,ne para toplandı,ne de gel elimi öp diyen oldu ,nede sizden bazı cahillerin bana dediği gibi tarlasında ot toplama gibi bir eylem oldu ,Sizin dediklerinizin hepsini sizin zikirinizde yaşadım ,ama mürşidimle Allah yolunda yaşadığım ne huzurun ,ne mutluluğun ,ne de yaşadıklarımın zerresini sizde yaşamadım …Bir de diyor ki en çok efendilerini sevmeyi öğretiyorlar yuh ki yuh !!!.. Sanırım bu kişi gerçek bir mürşidi kamil hiç görmemiş bilmemiş …Hırsı olana Allah nasip etmez ki ,kimlerle işbirliği halinde olduğu belli …Manevi kalkan lazım arkadaşlar yolunuz sizi nereye götürecek kafa yorun bence …İskender ali mihrin videoları var seyredin ona bağlı olanları onlarda sizin bu yaşadıklarınızın hepsini yaşamışlar anlatıyorlar ……Şeytanın ordusuna nefer olmayın …Hacı Ahmet Yesevi hz söyledi diyerek ‘’şeriat ve tarikat ehline marifeti hak görmedi ya rab ‘’ diye kendini temize çıkarıyor aklınca… -Bu lafı oldum olası söyleyip durur eeee kendine üveysim diye arkadaşlar araştırın o güzeller güzeli Allah dostunu …Ahmet Yesevi bu yolda ilerlemeyi dört ve kırk makam esasıyla ortaya koyan bir zattır .Şeriat ,Tarikat,Marifet ve Hakikat der…Bu aşamalardan biri olmazsa olmazdır zincirin halkalarıdır böyle anlatır ….Allah aşkına boş durmayın ya onun her lafını araştırın …Çölde serap yaşıyorsunuz …Paraşütsüz atlıyorsunuz …Ama Allah büyüktür elbet gerçek aşk isteyene yollarını açar rabbim ,sonra sizde şükredersiniz inşallah …

 5. Ben bu konuda çok sikintiliyim aldandim bu uveyslik yoluna iki ay kadar girdim ve gerçekten de safta dan başka bişey olmadığına karar verip ayrıldım elhamdülillah şimdi hamd olsun namazını kılıp kendi bildiğim yapabildiğim kadar tesbihimi çekip Yaradana kul olmak için çalışıyorum,Ama etrafımda hala bu safsataya devam eden şahıslar var ve akrabayizda ve bu şahıslarla hala bu konuda bana pisikolejik baskı kuruyorlar yok ben yanlış yoldaymisim yok beni Allah korumucakmis ve tek kurtuluş bu zikir mis gibi safsatalar,Ve inanın öyle çok inanmışlardır o Muharrem denen sarlatanin anlattıklarına akıl almaz şekilde hemde Rabbim ıslah etsin başka bişey demiyorum onlara.

 6. Ben de bir kaç ay kendine üveys diyenlerdendim. Allah biliyor ya kendimi kandırdığımı kandırıldığımı hissediyordum ama yok canım ne çıkarları olabilir diyordum ama benim onlardan soğumamı etkileyen şeylerden en önemlisi sadece zikiri düzenli çekilmesini istiyor kendine muharrem hoca diyen şahıs ama ne namaz kıl ne ne günahtan sakın ağzına dahi almıyor benim tanıdığım onlarca açık saçık üveys vardı kimseye kapanmalısın namazını kılmalısın demedi onlar önemli değilmiş onlar bu zikirle cenneti garantileyecekmiş dünyadayken cennetteki yerini görecek ve cehenneme girmeyeceğini de garanti altına alacakmışsın ama zikir herşeyden çok çok önemliymiş bu başlı başına dinden saptırmak gibi zaten ama bununla bitmedi iftira mi gerçek mi bilmiyorum bana karısı sizi kandırıyor beni de susacaksın diye dövdü onu kızlarla yakaladım ama öldürürüm diye tembih etti dedi gizliden bana ne varsa telefonda söyledi bilemiyorum belki karısı yalan söylüyor belki kocası yani muharrem olan kişi ama benim içime çok büyük bir kuşku girdiği için ben iki buçuk yıl oldu sanırım üveyslikten çıktım telefonumu bütün üveys tanıdıklarımla arkadaşlığımı kestim kimseye görmediğim şey hakkında iftira atmamak içinde kimseye tek kelime etmeden çıktım ama hala düşününce ne kadar mantıklı karar verdiğimi ve belki de konuşmalarıyla beynimi doldurarak dinden bile sapabileceğimi gördüm elhamdülillah kendi halinde vazifelerini hakkıyla yerine getirmeye çalışan bir Müslümanım Allah herkese hidayet versinne diyeyim, dinden saptırmak isteyenleri de kahru perişan etsin

 7. Çok güzel tahlil etmuşsiniz tebrik ederim…

 8. Bende güzel manevi bir rüya gördüm internette araştırdım karsima uveysilik sitesi çıktı ve telefon nummaralari mevcuttua aradımbenii ruyamd uveysilige davet efildigimi işaret geldiğini söylediler ve gruplarına aldilar fakat çok sukurki sahteliklerini gördüm ve çıktım gruplarından lütfen itimat etmeyin böyle birşey mümkün değil

 9. Üveysiliği ben de ilk burada duydum.Eşimin face’inden ihvanlar.net’in bu konuyla alakalı sayfasına bakınca yorumları merak ettim ve okudum.ilk etapta ‘Bize iftira atıyorsunuz.’ gibi cümleleri okuyunca ‘Acaba ihvanlar.net yanlış bir konuya mı değindi acaba?’ demekten kendimi alamadım.Biraz daha okuyunca yorumları, herkesin bu yoldan çok mutlu,mesut olduğunu,asıl onların zikrin güzelliklerine vakıf olduğunu,onların aracı koymadıklarını fakat diğer müslümanların Allah ile kul arasına aracı koydukları düşüncesini müşahade ettim ve onların gözünde ‘din’ sadece zevk alma hali ve nefsine hoş gelmeyen şeylerin yeri yok gibi geldi, üveysilerin düşünce yapısında.
  Bir kere tasavvufi konulara girmeden önce din,şeriat iyice öğrenilmelidir.Allah Teala kullarından neyi istiyor,neyi onlara yasak kılıyor,farzlar,vacipler,haramlar nelerdir,bir kul bunları yapmazsa ‘günahkar’ olur,cezası vardır,Allah Teala dilerse affeder dilemezse affetmez ama müslüman asla günahlarını basite alamaz,hafife alamaz,’Amaan bunu yapmasam da ne olur?’ diyemez.Müslüman korku ve ümit arasında gidip gelmek zorundadır.Bizler Cennet ile müjdelenen on sahabiden biri değiliz.Bizler Peygamberimiz’in Hz. Fatıma annemize dediği: ‘Ey kızım Fatıma!Babam, ‘peygamber’ diye sakın güvenme.Rabbi’ne karşı kulluk vazifeni yap.Eğer Allah’tan nefsini satın alamazsan,vallahi ben bile seni kurtaramam.’ sözünü aklımızdan çıkaramayız.Kendimizi ne ibadat edersek edelim,ne zikirler çekersek çekelim Cennet’i kazandığımızı düşünemeyiz.Cennet’e, kendi amellerimizle değil, Allah Teala’nın lütfuyla girebileceğimizi unutamayız.Allah Tealanın sadece rahmeti yok ki O’nun gazabı da var,sadece Cennet’i yaratmamış ki Cehennemi de var etmiş.Allah’tan gereğince korkanların ancak alimler olacağını, Allah’ımız bizlere ayetlerde bildiriyor.Ne demek ‘Allah’tan korkmam,ben O’nu severim sadece.’ demek.Allah Teala O’ndan hem korkmamızı hem de sevmemizi istemiyor mu?Kur’an ayetleri okununca sahabeler tirtir titrermiş.Biz onlardan bu dini öğrenmedik mi?Bu boş lakırdıları kim icat ediyor da ‘din’ diye pazarlıyor insanlara.Din bu kadar hafife alınacak bir mesele midir?Hiç hükümleri ve cezaları yok mudur?Herşey şu alemde sevgi üzerine mi kurulu,öyle olsa idi mahkemeler neden var?Allah Teala’nın 99 güzel ismi var…Tek bir isimle Allah Teala tanınmaz,tanıtılamaz.
  Ben şu hikeayeyi de anlatmadan geçemeyeceğim.Kendinin çok mertebeler katettiğini sanıp geceleri de Cennet’i gören bir derviş vardı.Artık kendinin de yükseldiğini düşünüp şeyhinden ve cemaatinden ayrılma kararı alır.Ne de olsa Cennet’i daha dünyadayken yaşıyor,ne gerek var ki sağlam bir kapıya.Bu kişinin şeyhi ona, bu hal yine gelince üç kere ‘lahavle…’ çekmesini söyler.O da pek ehemmiyet vermez ama yine de çeker.Bir bakar ki etrafına, etrafı pisliklerle dolu.Kendisi de çok şaşırır bu duruma ve tövbe eder.
  Benim tavsiyem hepimiz için,öncelikle fıkhımızı öğrenmeye çalışalım,itikadımızı öğrenmeye çalışalım.Yoksa ahir zamanda dinden çıkarmaya çalışan şeyler çok artmış bulunmakta.Bunlarla donanmamız lazım ve bir de ihlasla,ümitle yapılacak sağlam bir dua.
  Yorumlarıyla da bilgilendiren kardeşlerimizden Allah razı olsun.
  Allah hidayet vere hepimize.

 10. Evet bu sahtekarlık yapan insanların cezası o internet sitelerinin yıkılmasıyla son bulacaktır.ve medyada bütün insanlara duyurulsun. Ben kafayı yemek üzereyim ki çok şükür Rabbim sap la samanı gösterdi.sevgi derler sevgiyle ilerlerler ama kovalar en ufak şeyde sevgi bumudur yazıklar olsun onlara

 11. Yapılan deşifreleri yaymak gerek değerli kardeşim.

 12. yok mu müslüman,tarikat,ehli sünnet bir hacker grubu yada hacker. Sitesini başına geçirsinler. Pisliğin kanalını tıkamak lazım. Malum bütün numaraları o sitede.

 13. sosyal medya adresinizi verirseniz bu konuyu oradanda paylaşmak istiyorum herkes bu hakikatleri bilsin Allah muhafaza imanından olmasın insanlar

 14. Üveysilerin sapıklıkları
  Daha önce sosyal medya üzerinden gerek gruplarında gerek sahıslarında kendi idda ettikleri birçok konuyu tartışmak için davet ettim lakin ilmi bir cevap veremedikleri gibi bazı hackerlara hemen face hesaplarımı kapattırdılar buradan idda ettikleri şeyleri kendi kitaplarından alıntılar yaparak yazacağım

  1. İddaları = Marifet Makamına gelmiş bir hanım salike Allah-U Teala Hazretleri gneç bir erkek suretinde gözükür ve onunla istediğin ilişkiyi kurabilirsin ( Aşkı Üveys kitabı 1. cilt )

  Bu itikadın kökenini araştırdığımızda Hululiye Hristiyanlığı itikadına çok benzerlik gösterir.Hululiye itikadına göre Hazreti Meryem uzun riyazatlar sonucunda Allah ona insan suretinde gözüktü ve Meryem ile ilişkiye girdi .Sonrada Hazreti İsa doğdu derler.Bu üveysilerin akıl hocası cahaletin babası Muharrem her defasında meryem ana mezarlığı vs yerlere ayrı bir önem vermektedir ve ziyaret ettiği yerlerde genellikle hristiyan tarih ve mitolojisine ait mekanlardır

  Yani bu sapık fikirli arkadaşlara göre Allah cisimleşiyor yarattığı varlıkların şekline girebiliyormuş.Ehlisünnet itikadına göre özellikle Maturidilikte önemli bir esas vardır —- Allahın zaatı hiçbir varlık tarafından manen veya madden işrak edilemez —

  2- Tarikat ve cemaat düşmanlığı yaparlar daha doğrusu başlarındaki muharrem adındaki kişi daha evvel bir tarikata girmek istemiş lakin bozuk niyeti tarikat efradınca farkedilince kovulmuştur.Tarikata ve cemaata olan kinin sebebi ferdi ve enaniyetindendir ilmi herhangi bir gerekçesi yoktur

  3- Üveys zikri diye insanlara verdikleri zikir Kadiri ve Halveti tarikatının başlangıç zikridir.Onun iddasına göre eğer üveysilik tarikatı kabul etmemekse neden tarikatın zikirlerini kullanırlar bu ikiyüzlülük değil midir. Hakiki üveys zikrini daha önceki platformlarda kaynağı ile beraber yazdım.Buradanda yuazıyorum ”İhramczade İsmail Hakkı sivasi hazretlerinin Ziyabey Kütübhanesinde olan tarikat risalesinde mevcuttur ve bambaşka bir zikirdir.İhramcızade hazretleri üveysi zikrini tarif ederken mutlaka tarikat zikri ile daha önce yetişmek sonra üveysi zikrini okumak gerekliliğinden bahseder.Ve o zikrin içerisinde kesinlikle muharremin verdiği zikirden bir tane benzerlik yoktur.

  4- Putperest -Zerdüşt-Pagan kültürüne ait unsurları
  – Kevser suyu – Hasan Sabbah adlı batini haşhaşinin müridlerine aşk-ı bade diye verdiği bazı daileri tarafından bade-i kevser -abı hayat olarakta bilinen içerisinde uyuşturucu madde bulanan içen kişilerin aklı melekelerini yitirmesine sebeb olan meşhur suyu vardır.Muharrem adındaki şahısta oradan esinlenmiş olmalı ki sağda solda ben şöyle kevser suyu hazırladım şişeledim falan gibi sanki kendisi keşfetmiş kimse bilmiyormuş gibi reklam yapmaktadır.Nasuriddin Tusinin kitaplarında bu konuda epey bilgi mevcuttur

  Bununla birliklte kullandıkları sembol olan zümrüdü anka kuşu zerdüşt mitolojisinde tanrının tüm kainatı bu kuşun kalbinden yarattığı için kutsal kuş olarakta bilinir ve ona tapılır.Ateş elementininde kalbidir.Muharremin her platformda logo olarak bu kuşu kullanmasının sebebi hikmet nedir diye sormaktan kendimizi alamıyoruz

  5- Sıddıkiyet Mührü iddaları : onlara göre marifet makamına gelen bir kişinin vucudunun özellikle tırnak ve topuk bölgelerine manevi işaret olarak bir mühür vurulur. =))) peki ne kadar orjinal bir teşhis dimi.Ama bu konu havvas ve büyü kitaplarında geçmektedir. Yani Muharrem yine bir yerlerden kopyalamış
  Kenzül Havas, Şemsül Marif ,Taife-i ERvah gibi kitaplarda filanca ayeti filanca zaman filanca buhur yakarak okursan ervahtan bir grup cinni varlık senin hizmetine girer ve işaret olarakta sana bir mühürlü yüzük ve vucudunun özellikle tırnaklarına ve topuk bölgesine kına şeklinde bir işaret vurur ..
  Köyde yaşayan kişiler bilirlerki besmelesiz küçük abdest bozulduğunda vucutn muhtelif yerlerinde cinni varlıklar tarafından yara , morartı vs şeyler çıkarılır .Sıddıkiyet mührü olduğunu idda eden birkaçı ile görüştüm ve ruhsal ve bilinçsel olarak dengesizlikler içerisinde olduklarını gözlemledim.Tahminimce musallat vakası

  6- Kadınların özel hallerinde ( adet döneminde) ayetlerin ,surelerin okunabileceği yönünde fetvalar vermekten hiç çekinmiyorlar

  7- Muharrem 50 yaşından sonra namaza başlamış bu yaşına kadarda ne bir islami ilim nede irfani herhangi bir ilimlede nazargahı olmamıştır.Birkaç batıni,islam itikadı dışında kitaplardan kes kopyala yapıştır yaparak çevresine topladığı ilimsiz irfansız ve edebsiz insanlarla adeta mafya vari davranmaktadır.Tarikatlığa şeyhliğe kula kul olmaya karşı gibi olsada insanları birçok yöntemlerle adeta kendisine ve musallatlı olduğu cinni varlıklara kul köle yapmaktadır.Rüya yolu ile irfan ve irşad olabileceği fikrini insanların beynine sokarak şeytanın ve cinni varlıkların işini kolaylaştırmaktdır

Zaman aşımına uğramış

ihvanlar.net EHLİ SÜNNET MÜDAFAA HATTI © 2015 YASAL UYARI: Sitemizde bulunan www.ihvanlar.net imzalı yazılardan alıntı yapılması halinde sitemiz kaynak belirtilmelidir.