Facebook'ta "Paralel profillere" dikkat! Efendi Hazretlerini yalanlarına alet ediyorlar

   Amerika sakini ile hükumet arasında çıkan ihtilafın kavgaya dönüşmesi ve bir “hayat memat” meselesi haline gelmesinin ardından, kendilerine her yolu mübah gören kesim, Allah dostlarını ve isimlerini de çirkin emellerine alet etmekten geri durmuyorlar.
   Daha “cübbeli” yazmasını bilmeyen Baransu örneği bunun en bariz göstergelerinden biriydi. Ancak bir yerlerden işaret verilmiş olmalı ki, Facebook’ta durumun daha vahim olduğunu görüyoruz.
PARALEL PROFİLLER
   Açılan sahte profillerle kullanıcılara mesaj yolluyor, sayfalara girilerek paylaşımların altına yorumlar yapıyor ve Allah dostlarının isimlerini hiç çekinmeden uydurdukları yalanlara alet ediyorlar.
    Bizim sosyal siteler de takip sistemimiz iyi olduğundan bunları hemen tespit ediyoruz ve gerçeği anlamakta gecikmiyoruz.
   Mesela bakın Mahmud Efendi Hazretlerimiz güya şöyle demiş: “eğer Fethullah Gülen’in üstüne gitmeye devam ederseniz, helak olursunuz”
   Bak bak bak… Kurnazlığa bak…
   Efendi hazretlerinin ismini kullanarak uydurdukları yalan ile sanki koskoca bir cemaati yanlarına destekçi olarak almışlar gibi olacaklar…
  Hiç bu olaylar olmasaydı, dinler arası diyalog oyunlarına da alet olmasalardı, Papa’nın misyonunun bir parçası olduklarını açıklamasalardı, Vatikan’a hizmet etmeselerdi, yahudi hıristiyanlarla oturup kalkmasalardı, masonlarla ananas alışverişinde bulunmasalardı, türkçeyi değil de dini öğretselerdi vs.. belki inandırıcı olabilirdi ama şu safhadan ve bunca hakikatin ortaya çıkmasından sonra hiçte inandırıcı değil…
   Menzil’de bulunan Abdülbaki Hazretlerini de alet etmişler. O’nun için de şöyle bir yalan uydurmuşlar. Güya demiş ki:
“Allah’ın veli kuludur ona dil uzatanın nikahı düşer”
   Peygamber twitleri katlayın buyurdu diyip, Peygamberi (haşa) uyduruk bir senaryoya alet edip kamyon kasasına sokan zihniyet bunu neden yapmasın ki değil mi?
DESTEK ALAMADILAR, ÇAKILDILAR
   İlk önce büyük cemaatlerin isimlerini zikrederek destek arayışı içerisine girdiler. “Biz yok olursak sıra size gelecek” dediler. Halbuki “kendileri ayakta kalırsa” diğerlerini yok edeceklerdi. (Deniz Fenerini çamurla sıvayıp, İHH’yı bitirmek istemeleri ve bu alanda tek olma gayeleri bunun yaşanmış örnekleridir)
   Belki de “destek alabileceklerini” zannediyorlardı. Halbuki Allahu Teala’nın hikmeti şu dinler arası diyalog meseleleri bütün foyalarını ortaya dökmüştü ve zaten bir çok kişi gerçek yüzlerini ve niyetlerini görüyordu.
   Dolayısıyla destek bulamadılar.
   Sonrada böyle yalanlara sarıldılar.
   İnanan var mıdır bilemiyoruz ama kendi üyelerini de herhalde böyle motive ediyorlar. Toplandıkları yerde “bakın, Allah dostları bizim arkamızda, biz haklıyız, cemaatler bizi destekliyor” gibi propaganda mı yapıyorlar bilemiyoruz.
   Saf ve temiz alt tabakada bulunan kardeşlerimize diyoruz ki artık uyanın, Hakk’ın kapısına dayanın… Elinizde Risale-i Nurlar’ınızla ehli sünnet dairesinde hak yollardan gidin… Papa’nın hizmetinin parçası olanlara değil, Resulüllah’ın yoluna adanmışların eteğine yapışın…
www.ihvanlar.net

PAYLAŞ