Mehmet Görmez, Ali bardakoğlu ve Mehdi inkar Sempozyumu

   Altunizade’deki İSAM salonunda Mehmet Görmez‘in de katıldığı ‘Beklenen Kurtarıcı İnancı’ konulu bir sempozyum yapıldı. Sempozyumu Papazlarla çok sık görüşen eski diyanet başkanı Ali Bardakoğlu’nun başında bulunduğu bir platform düzenledi. Sempozyuma katılan Mustafa Karaalioğlu da “beklenen kurtarıcı gelmeyecek” başlığı ile sempozyumu överken aynı zihniyette olduğunu gösterdi.
   Karaalioğlu’nun anlattığına göre Mehmet Görmez’e “Hocam ayrılamıyorsunuz buradan” diye sorduğunda. “Ayrılacak gibi değil ki. Çok önemli şeyler konuşuluyor” diye cevap vermiş.
FETÖYÜ MEHDİ A.S İNKAR EDEREK BİTİREMEZSİNİZ
   Mehmet Görmez ve Bardakoğlu gibi zihniyete sahip olan zatlar fırsattan istifade Mehdi a.s’ın gelişini inkar etmek için Fetö’yü araç olarak kullanıyorlar.
   Onlara göre bu inanç Müslümanları “tembelleştirirken” bir de gayri İslami oluşumların bir kişinin etrafında “mehdi” bahanesiyle toplanmasına ve Müslümanların yanlış yönlendirilmesine sebep oluyor. Fetö örneğinde olduğu gibi.
Peki, öyle mi?
1-MEHDİYE İNANMAK DÜNYAYA HÜKMETMEKTEN ALIKOYMADI
Müslümanlara Mehdi, İsa a.s nuzulü gibi şeyleri inkardan başka verecek birşeyleri olmayan bu zihniyet bilmiyor mu ki, koskoca Osmanlı hadislerde bildirilen Mehdi’nin geleceğine inanıyordu ama dünyaya hükmediyordu. Hatta Müslümanların sağlam bir Ehli Sünnet itikadına sahip olduğu ve bunu bir siyaset haline getirdiği her dönemde çok kuvvetli olduğunu görmekteyiz.
Yani Mehdi a.s inancı Müslümanları hiçbir dönemde tembelleştirmediği gibi yine hiçbir Müslüman da “MEHDİ GELECEK NASIL OLSA, YATALIM, ÇALIŞMAYALIM” dememektedir. Böyle düşünen bir Müslümana, alime, cahile bir rastlanmaz.
Ama siz Mehdi’yi inkar ettiğiniz halde “Alem-i İslam için ne yaptınız?” diye sorsak boş boş bakmaktan kendinizi alamayacaksınız.
FETÖ ELEMANLARINI DİYANETE KİM SOKTU?
   Fetö’yü bahane edip Mehdi inkar eden Ali Bardakoğlu Fetö ile dinler arası diyalog toplantılarına katılmıyor muydu? Onların papaz buluşmalarında yer almıyor muydu? İşte bir örnek. Fetö’nün kanalının haber olarak verdiği ve iftarda papazlar buluşması yapan Ali Bardakoğlu.

2- MEHDİ’Yİ İNKAR DEĞİL İSTİSMAR EDENLERİ DEŞİFRE EDİN
   Bugün Fetö’yü bahane edip Mehdi’yi inkar edenler dün biz Fetö hakkında uyarırken onun safında yer alıp projelerine katkı sağlıyor, toplantılarına katılıyor, onlara destek mesajları veriyorlardı.
   Demek ki, bu kişiler İslamın ölçülerine göre değil zamanın değişkenliğine göre ve çoğu kere siyasi ölçülerle olaya bakıyorlar. Şeyet İslam ölçüleriyle baksalardı dün de bunların yanlış yolda olduklarını görmeleri gerekirdi. Bu gün bir de Fetö’yü bahane edip Mehdinin gelişini inkar etmeleri hiç samimi değil.
   Bunun yanında mesele sadece BEN MEHDİYİM diye ortaya çıkmak mıdır? Elbette hayır. Mesela Ebu Hanzala künyeli Halis Bayancuk adlı şahıs da bir yapılanma içinde. Ağına takılan gençleri Fetö’den farksız olarak toplumdan koparmakta, tekfirciliği aşılamaktadır. Açıkça askere gidenleri, devlet yetkililerini tekfir etmekte, potansiyel canlı bombalar yetiştirmekte.
   Demek ki, insanları yanlış yola sürüklemek için Mehdiliği kullanmak gerekmiyor…
O halde!…

HADİ YÜREKLİYSENİZ DEŞİFRE EDİN

   Ölü ayıya dayılık yapmak kolay. Buldunuz bir Fetö, herşeyi yaslayın ona. Dün beraberdiniz bu gün onun üzerinden prim yapın.
   Buyurun, işte tehlikeli bir yapılanma. HaÇok samimisiniz ya! Haydi, bu konuda sempozyumlar yapın, Ebu Hanzala ve tehlikesine dikkat çekin. Ekranlarda, meydanlarda basbas bağırın.
   Ey Mehmet Görmez ve Ali Bardakoğlu!
   Yapabilir misiniz?
   Zannetmiyoruz.
   Çünkü asıl gaye MEHDİLİĞİ inkar etmek. Fetö bahane…
MEHDİLİĞİ İNKAR DECCALİYETİN (ŞEYTANIN) İŞİNE YARAYACAK
   Şunu da tekrar edelim, hadislerle bildirilen Mehdi a.s yine hadislerle bildirilen Deccal’e karşı olacak. Ama “ben Müslümanım” diyenler bile Deccal’in safında yer alabilecek. Çünkü bu gün Deccal, subliminal mesajlarla şuur altına işlenirken Mehdi inkar ediliyor.
   Şeytani sistem birilerini kullanarak Mehdi a.s geleceği hadisesini Ümmete inkar ettirme derdinde.
   Mehdi a.s inkar edenler isteyerek veya istemeyerek Şeytani sistemin yüzyıllar sonrasına yaptığı yatırımda rol oynuyor.
   Bu çok net ve açık…
   Biz Resulüllah doğru söylemiştir diyoruz ve iman ediyoruz. Beklemiyoruz, çalışıyoruz. Ona şuurlu mü’min askerler yetiştirmek için çalışıyoruz.
   Siz ise inkar edip yatıyorsunuz…
   Ümmeti hayra teşvik etmek yerine yaptığınız tek şey inkar politikası.
   İçinizde ne varsa belli ki o sızıyor dışarıya…
www.ihvanlar.net
   MUTLAKA OKUYUN> MEHMET GÖRMEZ’İN BAŞINDA BULUNDUĞU HADİS AYIKLAMA TOPLANTISI

PAYLAŞ